Barkodas: 4779030319975  
Kiekis: 7 vnt  


Krokai Mixed auksažiedžiai

Žydinčios svogūninės gėlės geriausiai auga saulėtoje vietoje. Sodinimui tinka visų rušių, ne per drėgni gruntai. Galima pridėti humuso. Iš karto po sodinimo reikia palaistyti ir nuolatos palaikyti optimalų drėgmės lygį dirvožemyje. Pavasarį žydinčias gėles saugoti nuo stiprių šalčių po durpių sluoksniu, vasarą žydinčias laikyti ne žemesnėje kaip 0° temperatūroje. Aukštas svogūnines gėles augimo metu rekomenduojama paremti.

Krokų svogūnėliai sodinami 5-10 cm gylyje, 5 cm atstumu. Augalo aukštis - 15 cm.

Sodinimo vieta:
pavasarį ir vasarą žydinčios gėlės geriausiai auga saulėtoje vietoje.

Grunto tipas: tinka visų rūšių ne per drėgni gruntai. Esant reikalui galima pridėti humuso.

Priežiūra: iš karto po pasodinimo palieti ir palaikyti drėgmę grunte augimo metu. Pavasarį žydinčias svogūnines gėles saugoti nuo stiprių šalčių po durpių sluoksniu, vasarą žydinčias - laikyti ne žemesnėje kaip 0°C temperatūroje.

Atrama: aukštai augančias svogūnines gėles augimo metu paremti.

EB kokybė
 



4779030319975
2011-12-27

Charakteristikos

Spalva
Miksas
Sodinimo mėnesiai
Lapkritis
Rugsėjis
Spalis
Žydėjimo mėnesiai
Balandis
Kovas
Augalo aukštis
11 - 20 cm
Lotyniškas pavadinimas
Crocus Tommasinianus
  • Krokų auginimas

     

    Pavasaris, be pirmųjų žiedų dar nesuvešėjusios žalumos fone - ne pavasaris. Net, jei gyvenate bute ir nieko nesuprantate apie gėles bei jų auginimą, orams šylant Jūsų akys nevalingai lauke ima ieškoti ko nors žydinčio. Vieni tų drąsiausių, pirmųjų pavasarį pražystančių augalų yra krokai. Tai vieni iš seniausių kultūrinių prieskoninių bei dekoratyvinių augalų. Jų ryškių baltų, geltonų ir violetinių žiedelių tiesiog neįmanoma nepamatyti, o pamačius - jais nesigrožėti.

    Jei šalia savo namų pavasarį norite išvysti besiskleidžiančius krokus, tam reikėtų ruoštis rudenėjant. Paprastai, krokai sodinami rugpjūčio pabaigoje ir rugsėjo pradžioje. Vietą jiems parinkite neuždengtą šešėlio, kad saulė galėtų tinkamu laiku pažadinti jų svogūnėlius. Šias gėles patartina sodinti ne po vieną, o grupelėmis. Pavasarį pražydę ryškiaspalviai jų kupsteliai atrodys tikrai įspūdingai. Galite derinti keletą spalvų. Taip sukursite nuostabų gėlėtą “piešinį” savo pievutėje.

    Krokai yra daugiametės gėlės, todėl kartą pasodinti, gali džiuginti Jūsų akis ne vienerius metus. Žinoma, tam reikalinga meilė ir tinkama priežiūra.

    Žydi krokai kovo-balandžio mėnesiais. Vakare, ar apsiniaukusią dieną šios gėlės užveria savo taureles. Peržydėjusius juos verta patręšti, o vasaros metu, jei matote, kad trūksta drėgmės, palaistyti, kad svogūnėliai neperdžiūtų. Krokams tinka humusinga, gerai įdirbta, nepiktžolėta dirva. Ji turėtų būti pakankamai drėgna, bet nepermirkusi. Rudenėjant svogūnėliai sodinami 6-10 cm gylyje ir 12-15 cm atstumu nuo vienas kito. Vienoje vietoje gali augti 3-4 metus. Ilgiau auginami vienoje vietoje jie per daug pasidaugina, jų svogūnėliai susispaudžia, o žiedai ima smulkėti.

    Jei matote, kad reikia persodinti, peržydėjusius pavasarinius krokus iškaskite liepos pradžioje, o rudeninius - birželio-rugpjūčio mėnesiais. Juos keletą dienų padžiovinkite sausoje, gerai vėdinamoje patalpoje, arba tiesiog saulėtoje vietoje ir sudėkite į dėžutes, kur jie bus laikomi iki kito rudeninio sodinimo. Svogūnėlius saugokite vėsioje (apie 17-20 laipsnių šilumos), nuo saulės šviesos apsaugotoje vietoje.

     

  • SVOGŪNINIŲ GĖLIŲ SODINIMO ABC

    Norint ankstyvą pavasarį sulaukti spalvingų žiedų “derliaus”, reikia jau rudenį tam tinkamai pasiruošti. Rudeninių svogūninių gėlių sodinimas prasideda rugpjūčio pabaigoje ir tęsiasi iki spalio pabaigos, ar net iki lapkričio, jei tik oro sąlygos tą leidžia. Svarbu nepamiršti, kad gėlių svogūnėliai iki pirmųjų šalnų turi sėkmingai įsišaknyti dirvoje bei pasiruošti žiemojimui. Skirtingų rūšių ir veislių augalai turi skirtingus poreikius, tačiau kai kurie jų sodinimo “reikalavimai” gali būti bendri visoms rudeninėms ir pavasarinėms svogūninėms gėlėms.

    Taigi, pagrindinės taisyklės, kurių reikia laikytis, norint sulaukti tų nuostabiųjų ankstyvo pavasario žiedų:

    - Svogūninės gėlės puikiai auga atviroje, šviesioje ar pusiau šešėlinėje vietoje. Tulpės, narcizai ir krokai kuo puikiausiai gali augti po medžiais. Nepatinka jiems tik spygliuočių draugija.

    - Svogūninės gėlės sodinamos į perkastą, patręštą bei susigulėjusį dirvožemį. Šioms gėlėms labai tinka laidi, puveninga žemė, taip pat priesmėlis ar priemolis. Jei dirva smėlinga, ją reikia pagerinti kompostu ar moliu, o jei sunki ir molinga - durpėmis ir smėliu.

    - Svarbu atrinkti sveikus svogūnėlius. Prieš sodinant juos rekomenduojama mažiausiai 30 min. palaikyti kalio permanganato tirpale arba specialios gėlių svogūnėlių dezinfekavimo priemonės tirpale. Tai padės apsaugoti juos nuo ligų bei kenkėjų.

    - Jei norite sukurti efektingą reginį savo gėlyne, geriau rinkitės mažiau veislių, bet daugiau tos pačios veislės svogūnėlių.

    - Nepamirškite tinkamai patręšti svogūninių gėlių, kad jos galėtų sėkmingai suformuoti naujus gyvybingus svogūnėlius.

    - Dirvožemis turi būti saikingai drėgnas. Šiems augalams kenkia tiek sausra, tiek dirvoje užsistovėjęs vanduo.

    - Daugumą svogūninių gėlių verta žiemai pamulčiuoti. Tai apsaugos dirvą nuo gilaus įšalo, padės išlaikyti drėgmę, o pavasarį neleis augti piktžolėms.

    - Tarp svogūnėlių, priklausomai nuo rūšies, paliekami 8-15 cm tarpai. Gylis priklauso nuo svogūnėlio dydžio. Tarp jo viršaus ir dirvos paviršiaus turi likti dviejų to svogūnėlio aukščių tarpas. Taigi, didesni svogūnai sodinami giliau, nei mažesni.

    - Rudenį pasodinti svogūnėliai palaistomi. Daugiau jų laistyti iki pavasario, tikriausiai, nebeprireiks, nes orai rudenį paprastai būna pakankamai drėgni.

     

    Taip pat skaitykite: RUDENINIŲ SVOGŪNINIŲ GĖLIŲ PRIEŽIŪRA PO SODINIMO

SUSIJUSIOS PREKĖS

PANAŠIOS PREKĖS