Margutės

Margutės – lelijinių šeimos daugiametės svogūninės gėlės, primenančios katilėlį. Laisvai auga Vidurinėje Azijoje, Kaukaze, Vakari¬nėje ir Vidurinėje Europoje, Turkijoje ir Irane. Gentis apima apie 50 rūšių. Žydi pavasarį dekoratyviniais žiedais. Margutės mėgsta sausą ir saulėtą vietą. Dirva turi būti drenuota, geros struktūros ir įtręšta. Molingos dirvos pagerinamos smėliu. Vienoje vietoje margutės gali augti 3 metus ir ilgiau.

Margutės veisiamos sėklomis ir svogūnėliais. Svogūninės gėlės sėjamos tik surinkus. Šviežios sėklos sudygsta greitai, tačiau senos – kartais tik po 1 metų. Į nuolatinę vietą margučių svogūnai sodinami antraisiais metais, rugsėjo mėnesį platesnėse duobutėse.

Internetiniame kataloge nesunkiai išsirinksite svogūninių gėlių, kurios parduodamos už patrauklią kainą. Apžiūrėję nuotraukas, kuriose tiksliai pavaizduota margučių išvaizda, spalva ir pavadinimas, paspauskite ant nuotraukos, tuomet pamatysite informaciją, kuri padės geriau susipažinti su augalo sodinimo, auginimo ir priežiūros subtilybėmis. Parduodamoms svogūninėms gėlėms, taikome įvairias nuolaidas, akcijas, todėl margutės Jums atsieis pigiai. Pirkdami svogūnines gėles internetu ne tik sutaupysite, bet džiaugsitės paprastai prižiūrimu gėlynu!