Tulpės

Tulpės yra lelijinių šeimos augalas. Jos savaime auga visoje Eurpoje, Azijoje, Japoninjoje, Šiaurės Afrikoje. Yra apie 100 tulpių rūšių ir daugiau nei 3000 tulpių veislių.

Tulpės – šviesiamėgiai augalai. Nuo šviesos priklauso jų žiedų spalva, dydis, stiebo tvirtumas, skersmuo, aukštis, lapų forma. Stingant šviesos, tulpės pražysta vėliau ir žiedų būna mažiau, o iškastų svogūnų masė mažesnė nei pasodintų. Kuriant didesnę tulpių grupę, sodinkite svogūnėlius trikampiu, kurio kampas prasidėtų nuo jūsų ir toliau eitų platėjančiai. Kai tulpės sužydės, vizualiai jų atrodys daugiau, negu yra iš tiesų.

Tulpėms reikalinga saulėta, atvira, bet apsaugota nuo vėjo vieta. Nuo stiprių ir šaltų vėjų sutrumpėja tulpių žydėjimo laikas, stiebai lūžinėja, suprastėja augalų išvaizda. Tinka priemolio ir priesmėlio dirvos, turinčio pakankamai puvenų. Daugelio ligų galima išvengti į tą pačią vietą tulpes sodinant ne dažniau kaip kas ketverius metus. Tulpes patariama sodinti tokiu laiku, kad iki šalčių jos gerai įsišaknytų. Šaknims palankiausia yra 6–10 oC temperatūra. Pagrindinis tręšimas daromas rengiant dirvą. Tulpės klasifikuojamos pagal žydėjimo laiką: ankstyvos, vidutinio ankstyvumo, vėlyvosios.

Šias svogūnines gėles galima sodinti labai įvairiai: lysvėse, juostose, eilėse, vagose. Geriausiai žemė panaudojama auginant lysvėse arba tokio paties platumo juos¬tose, tačiau taip pasodinus, daugelį darbų reikia atlikti rankomis.

Mūsų internetiniame kataloge galite išsirinkti tiek ankstyvų ar vidutinio ankstyvumo, tiek vėlyvų svogūninių gėlių, kurios parduodamos už kiekvienam prieinamą kainą. Apžiūrėję nuotraukas, kuriose tiksliai pavaizduota tulpių išvaizda, spalva ir pavadinimas, paspauskite ant nuotraukos – čia pateikta detali informacija, ji padės geriau susipažinti su augalo sodinimo, auginimo ir priežiūros ypatumais. Parduodamoms svogūninėms gėlėms, taikome įvairias akcijas, tad tulpės, kaip ir kiti gėlių svogūnėliai kataloge – pigūs. Pirkdami svogūnines gėles internetu ne tik sutaupysite, bet džiaugsitės pražydusių žiedų įvairove!