Barkodas: 4779030313249  
Kiekis: 5 vnt  


Tulpės Mistress

Šios tulpės žiedai bokalo formos, saulėje plačiai neišsiskleidžia. Šios tulpės puikiai dauginasi. Tulpės žydi gegužės mėnesio viduryje. Tulpės sodinamos rugsėjo viduryje – spalio pradžioje, atsižvelgiant į rudens orus. Tinkamiausia dirvos temperatūra – 7 – 10 C, dirva turi būti pakankamai drėgna. Sodinimo gylis ir tankumas priklauso nuo tulpės svogūno dydžio. Bendra taisyklė – tulpės sodinamos trijų svogūnėlių aukščių gylyje, sunkiose dirvose truputį sekliau, lengvose – giliau. Tulpių svogūnėliai iškasami kasmet. Tik mažuosius (jei nepažeidė ligos) galima kasti kas antrus metus. Tinkamiausias laikas tulpėms iškasti – kai apatinis lapas dar ne visai nudžiūvęs (skirtingoms tulpėms tai bus skirtingas laikas).

Šių tulpių aukštis- 60 cm, sodinimo gylis - 15 cm. Tulpių svogūnėliai sodinami 10 cm atstumu.

Sodinimo vieta:
pavasarį ir vasarą žydinčios gėlės geriausiai auga saulėtoje vietoje.

Grunto tipas: tinka visų rūšių ne per drėgni gruntai. Esant reikalui galima pridėti humuso.

Priežiūra: iš karto po pasodinimo palieti ir palaikyti drėgmę grunte augimo metu. Pavasarį žydinčias svogūnines gėles saugoti nuo stiprių šalčių po durpių sluoksniu, vasarą žydinčias - laikyti ne žemesnėje kaip 0°C temperatūroje.

Atrama: aukštai augančias svogūnines gėles augimo metu paremti.

 

EB kokybė
 
4779030313249
2013-08-19

Charakteristikos

Lotyniškas pavadinimas
Tulipa triumph
Spalva
Rožinė
Sodinimo mėnesiai
Lapkritis
Rugsėjis
Spalis
Žydėjimo mėnesiai
Gegužė
Augalo aukštis
41 - 60 cm
61 cm ir daugiau
Tinkama naudoti
augalai alpinariumam
Auginimo sąlygos
Auginama lauke
Pusiau pavėsis
Saulėta
 • Kaip pražydinti tulpes žiemą?

  Gyvos žydinčios gėlės vazonėliuose, kurias prekybos centruose matome tuo metu, kai už lango tamsu ir šalta, traukia akis ir gaivina širdis. Taip ir norisi parsinešti namo tą mažytį išsiilgto pavasario “kąsnelį”. Ypač akis traukia kuklios tulpių taurelės. Juk ši nuostabi gėlė yra viena iš pagrindinių pavasario simbolių.

  O kodėl gi nesusikūrus tokio pavasarinio vazonėlio patiems? Pražydinti tulpes tikrai nėra sudėtinga, tam reikia tik tinkamai pasiruošti. Jei tuo užsiimsite gruodžio mėnesį, pavasaris į Jūsų namus ateis žymiai anksčiau!

  Ankstyvajam tulpių žydėjimui namuose rinkitės neaukštus, plačius vazonėlius ar dėžutes. Įberkite į juos durpių, išdėliokite ant jų svogūnėlius bei užberkite tomis pačiomis durpėmis taip, kad kyšoti liktų tik jų viršūnėlės. Svarbu pasirinkti sveikus, gražius, nepažeistus svogūnėlius. Prieš sodinimą juos verta trumpam pamerkti į silpną kalio permanganato tirpalą.

  Indelius su tulpių svogūnėliais iš karto neškite į 10 laipsnių temperatūrą. Jie turi gerai įsišaknyti. Kai tai įvyks, perkelkite juos į vėsesnę patalpą, kurioje laikytųsi 2-3 laipsnių temperatūra. Nepamirškite, kad svogūnėliams reikalinga pakankama drėgmė. Į kambarį vazonėlius atsineškite likus 3-4 savaitėms iki to laiko, kai jau norėsite džiaugtis žiedais. Tulpių stiebeliai turėtų būti apie 2-10 cm aukščio. Iš pradžių jiems bus reikalingas neryškus apšvietimas bei 12-15 laipsnių šiluma, o po 4-5 dienų perkelkite juos į 16-18 laipsnių patalpą bei suteikite daugiau šviesos. Štai ir viskas, laukite žiedų ir džiaukitės. Žiedeliams pasirodžius temperatūrą vėl galite sumažinti iki 13-14 laipsnių. Taip tulpės ilgiau žydės.

  Tokios gaivios žydinčių tulpių ar kitokių svogūninių augalų kompozicijos, įkurdintos dailiuose vazonėliuose, dėžutėse, ar kibirėliuose idealiai tinka sukurti namuose šviesią, pavasariu alsuojančią nuotaiką, puošti šventinius stalus, ar dovanoti per gimtadienius ir kitas progas.

SUSIJUSIOS PREKĖS

PANAŠIOS PREKĖS