Barkodas: 4779018785815  
Kiekis: 4 vnt  


Tulpės Jimmy

Šios tulpės žiedai bokalo formos, saulėje plačiai neišsiskleidžia. Šios tulpės puikiai dauginasi. Tulpės žydi gegužės mėnesio viduryje. Tulpės sodinamos rugsėjo viduryje – spalio pradžioje, atsižvelgiant į rudens orus. Tinkamiausia dirvos temperatūra – 7 – 10 C, dirva turi būti pakankamai drėgna. Sodinimo gylis ir tankumas priklauso nuo tulpės svogūno dydžio. Bendra taisyklė – tulpės sodinamos trijų svogūnėlių aukščių gylyje, sunkiose dirvose truputį sekliau, lengvose – giliau. Tulpių svogūnėliai iškasami kasmet. Tik mažuosius (jei nepažeidė ligos) galima kasti kas antrus metus. Tinkamiausias laikas tulpėms iškasti – kai apatinis lapas dar ne visai nudžiūvęs (skirtingoms tulpėms tai bus skirtingas laikas).

Šių tulpių aukštis - 40 cm, sodinimo gylis - 15 cm. Tulpių svogūnėliai sodinami 10 cm atstumu.

Sodinimo vieta: pavasarį ir vasarą žydinčios gėlės geriausiai auga saulėtoje vietoje.

Grunto tipas: tinka visų rūšių ne per drėgni gruntai. Esant reikalui galima pridėti humuso.

Priežiūra: iš karto po pasodinimo palieti ir palaikyti drėgmę grunte augimo metu. Pavasarį žydinčias svogūnines gėles saugoti nuo stiprių šalčių po durpių sluoksniu, vasarą žydinčias - laikyti ne žemesnėje kaip 0°C temperatūroje.

Atrama: aukštai augančias svogūnines gėles augimo metu paremti.

EB kokybė
 
4779018785815
2011-12-29

Charakteristikos

Lotyniškas pavadinimas
Tulipa triumph
Spalva
Oranžinė
Raudona
Sodinimo mėnesiai
Lapkritis
Rugsėjis
Spalis
Žydėjimo mėnesiai
Balandis
Gegužė
Augalo aukštis
21 - 40 cm
Tinkama naudoti
augalai alpinariumam
Auginimo sąlygos
Auginama lauke
Pusiau pavėsis
Saulėta
 • TULPIŲ SODINIMAS VAZONE - vėlyvą rudenį

  Sezono pabaigoje įsigijus gėlių svogūnėlių už puikią kainą ir pasodinus juos vazone – kitąmet džiaugsitės spalvingais žiedais! Tulpes į vazonus galima sodinti spalio – lapkričio mėnesiais. Jei praleisite šį laikotarpį, net ir gruodį puikiausiai spėsite.
  Sodinimui reikės:
  • Molinio vazono
  Drenažo (perlito ar akmenukų)
  • Substrato
  • Tulpių svogūnėlių. Sodinti galite ir kitus svogūninius augalus, pavyzdžiui, narcizus.
  Kaip sodinti:
  Vazono dugną padenkite drenažo priemone.
  Pripildykite vazoną substratu, palikdami 3 svogūnėlių dydžio gylį. Nesvarbu, ar sodinate mažuosius scylių, vidutinius tulpių ar gigantiškus dekoratyvinių česnakų svogūnėlius — duobės gylį matuokite pagal sodinamo svogūno dydį ir padauginkite iš trijų.
  Susmaigstykite svogūnėlius ir palaistykite. Kadangi tulpės vazone augs tik vienerius metus, nebūtina palikti didelių tarpų.
  Užpilkite svogūnėlius substratu ir dar kartą itin gausiai palaistykite — kitą kartą laistysite tik pavasarį.
  Žiemą vazoną laikykite viduje - sausoje, vėsioje vietoje. Puikiai tiks rūsys, malkinė, nešildomas garažas, terasa su stogu. Ant vazonų neturėtų lyti ar snigti. Jei neturite vėsių patalpų ar pastogės lauke — apriškite vazonų viršų plastiku ar užvožkite plačia lėkšte.
  Vazonus galima sukrauti eilėmis: sustačius didžiausius vazonus, ant jų uždedama lenta, o ant jos sudedami mažesni vazonai. Aukštais sukrauti vazonai užima mažai vietos, o uždengtos lentos apsaugo svogūnėlius nuo graužikų.
  Pavasarį į lauką vazonus galima išnešti kovo antroje pusėje ir po truputį pradėti laistyti, tik svarbu nepersistengti — geriau po mažiau, bet dažniau.
  Kai svogūnėliai paaugs, tada ir vandens reikės daugiau.
  Įsigykite tulpių svogūnėlių nuorodoje: https://www.nojus.lt/15-tulpes

 • Kaip pražydinti tulpes žiemą?

  Gyvos žydinčios gėlės vazonėliuose, kurias prekybos centruose matome tuo metu, kai už lango tamsu ir šalta, traukia akis ir gaivina širdis. Taip ir norisi parsinešti namo tą mažytį išsiilgto pavasario “kąsnelį”. Ypač akis traukia kuklios tulpių taurelės. Juk ši nuostabi gėlė yra viena iš pagrindinių pavasario simbolių.

  O kodėl gi nesusikūrus tokio pavasarinio vazonėlio patiems? Pražydinti tulpes tikrai nėra sudėtinga, tam reikia tik tinkamai pasiruošti. Jei tuo užsiimsite gruodžio mėnesį, pavasaris į Jūsų namus ateis žymiai anksčiau!

  Ankstyvajam tulpių žydėjimui namuose rinkitės neaukštus, plačius vazonėlius ar dėžutes. Įberkite į juos durpių, išdėliokite ant jų svogūnėlius bei užberkite tomis pačiomis durpėmis taip, kad kyšoti liktų tik jų viršūnėlės. Svarbu pasirinkti sveikus, gražius, nepažeistus svogūnėlius. Prieš sodinimą juos verta trumpam pamerkti į silpną kalio permanganato tirpalą.

  Indelius su tulpių svogūnėliais iš karto neškite į 10 laipsnių temperatūrą. Jie turi gerai įsišaknyti. Kai tai įvyks, perkelkite juos į vėsesnę patalpą, kurioje laikytųsi 2-3 laipsnių temperatūra. Nepamirškite, kad svogūnėliams reikalinga pakankama drėgmė. Į kambarį vazonėlius atsineškite likus 3-4 savaitėms iki to laiko, kai jau norėsite džiaugtis žiedais. Tulpių stiebeliai turėtų būti apie 2-10 cm aukščio. Iš pradžių jiems bus reikalingas neryškus apšvietimas bei 12-15 laipsnių šiluma, o po 4-5 dienų perkelkite juos į 16-18 laipsnių patalpą bei suteikite daugiau šviesos. Štai ir viskas, laukite žiedų ir džiaukitės. Žiedeliams pasirodžius temperatūrą vėl galite sumažinti iki 13-14 laipsnių. Taip tulpės ilgiau žydės.

  Tokios gaivios žydinčių tulpių ar kitokių svogūninių augalų kompozicijos, įkurdintos dailiuose vazonėliuose, dėžutėse, ar kibirėliuose idealiai tinka sukurti namuose šviesią, pavasariu alsuojančią nuotaiką, puošti šventinius stalus, ar dovanoti per gimtadienius ir kitas progas.

SUSIJUSIOS PREKĖS

PANAŠIOS PREKĖS