Lotyniškas pavadinimas: Vaccinium corymbosum „Patriot“

Ankstyva šilauogių veislė, deranti liepos II pusėje (VII-IX mėn.)

Parduodamo augalo amžius: 1-2 metai

Parduodamo augalo aukštis iki 40 cm.

Užauga: iki 1,5 - 2 m aukščio

Sodinimo vieta: saulėta, genėti II-III mėn.

Dirvožemis: purūs durpių arba durpių ir smėlio, priesmėlio dirvožemiai. Rūgštingumas: pH 4,3-4,8

Išsami sodinimo informacija nuorodoje <<

 

Viena populiariausių ankstyvųjų šilauogių veislių, mėgstama dėl stambių, skanių uogų, nereikalaujanti didelio augintojų patyrimo.

Dirvos drėgmė: saikingai ją mėgsta. Perteklius, kai vanduo kelias paras telkšo paviršiuje, augalui pražūtingas.

Uogos stambios, labai skanios, kvapnios, saldžiarūgštės, tvirtos, skinasi sausai. Duoda gausų, puikios kokybės uogų derlių (6-8 kg nuo krūmo). Derėti pradeda anksti ir dera ilgai. Vaisiai tvirtai laikosi ant augalo ir nenukrinta.

Veislė labai atspari šalčiui, šalnoms ir grybinėms ligoms. Nereikli aplinkos sąlygoms, šaknys pakenčia trumpalaikį užmirkimą. Tinka auginti ekologiškai.

Rekomenduojama mulčiuoti pušų žieve su spygliais, žiemai pridengti pušų šakomis ar kt. Pirmą sezoną po pasodinimo netręšti, antrą sezoną ir vėliau galima tręšti rūgščiomis, šilauogių trąšomis (amonio sulfatu). Pirmus keturis metus genėti nereikia, vėliau išpjaunami seni stiebai, paliekami tik jaunesni 6 - 8 pagrindiniai ūgliai.

Nuo augalo pasodinimo iki 4 metų atlikite sanitarinį genėjimą, t. y. pašalinkite sergančias, silpnas, pažeistas ir nušalusias šakas. Retinantį ir atjauninantį genėjimą atlikite nuo 5 metų: patrumpinkite arba pašalinkite seniausias, stipriai peraugusias šakas. Geriausias laikotarpis genėjimui yra žiemos pabaiga ir pavasario pradžia, kai nebūna didelių šalčių. Tada paprasta atpažinti nušalusias šakas, o matomi pumpurai padeda nustatyti genėjimo ribas. Tręškite augalą tris kartus azoto trąšomis – nuo gegužės pradžios iki birželio vidurio. Pirmą kartą tręškite iš karto po nužydėjimo, o paskutinį – pasibaigus derėjimo laikotarpiui. Kalio, fosforo ir magnio trąšas naudokite rudenį. Šilauogę laistykite reguliariai.

 

 

 

Prekių nuotraukos skirtos tik iliustraciniams tikslams ir yra pavyzdinės. Originalių produktų spalvos, užrašai, parametrai, matmenys, dydžiai, funkcijos, ir/ar bet kurios kitos savybės dėl savo vizualinių ypatybių gali atrodyti kitaip negu realybėje, todėl prašome vadovautis prekių savybėmis, kurios nurodytos prekių aprašymuose. Kilus klausimams, kreipkitės telefonu +370 640 79 231 arba el. paštu seklos@nojus.lt

 

 

 

960017
2020-05-05

PANAŠIOS PREKĖS