Barkodas: 4772032002111  
Kiekis: 1 vnt.  


Viendienės
ATEN


Šių viendienių aukštis - 70 cm, sodinimo gylis - 12 cm. Viendienių svogūnėliai sodinami 50 cm atstumu vienas nuo kito.

Sodinimo vieta: pavasaį ir vasarą žydinčios svogūninės gėlės geriausiai auga saulėtoje vietoje.

Grunto tipas: tinka visų rūšių, ne per drėgnas gruntas. Esant reikalui galima pridėti humuso.

Priežiūra: iš karto po sodinimo palaistyti ir nuolatos palaikyti drėgmės lygį. Pavasarį žydinčias gėlės saugoti nuo šalnų po durpių sluoksniu, vasarą žydinčias - laikyti ne žemesnėje kaio 0°C temperatūroje.

Atrama: aukštai išaugančias svogūnines gėles augimo metu rekomenduojama paremti.

 

4772032002111
2017-02-24

Charakteristikos

Spalva
Geltona
Sodinimo mėnesiai
Balandis
Gegužė
Žydėjimo mėnesiai
Birželis
Liepa
Rugpjūtis
Rugsėjis
Lotyniškas pavadinimas
Hemerocallis
Auginimo sąlygos
Auginama lauke
Pusiau pavėsis
Saulėta
 • Viendienės žydi vieną dieną, bet sodą puošia visą vasarą

   Viendienės – tai lelijinių šeimos daugiametės gėlės, kilusios iš Kinijos, Japonijos ir kitų Rytų Azijos šalių. Tai labai dekoratyvios, tačiau tuo pačiu metu visai nereiklios ir lengvai auginamos gėlės, kurių žiedas žydi vos vieną dieną, tačiau augalas jų užmezga nuo keliolikos iki kelių dešimčių, todėl viendienės žydėjimas užtrunka mėnesį ir ilgiau. Šios gėlės gražiausiai atrodo pasodintos grupėmis, todėl auginant kelis augalus – žydėjimo periodą galima ištempti net iki viso vasaros sezono.


  Šios išskirtinės gėlės akį džiugina dideliais ir spalvotais žiedais, jie piltuvėlio formos. O įdomioji dalis ta, kad šie žiedai gali būti valgomi ir yra dažnai naudojami kulinarijoje puošiant patiekalus ir konditerijoje kaip desertų puošmena. Viendienių lapai linijiški, su smailiomis viršūnėmis. Nudžiūvusius augalo lapus ir nužydėjusius žiedus reikia nuskinti, kad augalas galėtų leisti naujus.


  Viendienių svogūnėliai sodinami praėjus šalnoms – kovo, balandžio ar gegužės mėnesiais, o žydi birželį–rugsėjį. Geriausiai auga saulėtoje vietoje, tačiau nebijo ir mažiau saulės apšviestos dirvos. Labai dažnai sodinamos baseinų arba tvenkinių pakrantėse. Pasižymi tvirtomis šaknimis. Sodinti tinka bet kokios rūšies gruntas, tačiau jis turi būti ne per drėgnas, o, esant reikalui, galima pridėti humuso. Pasodinus reikia palaistyti ir nuolat palaikyti drėgmės lygį, tačiau neperlieti, o, jei augalas auga prie vandens, jį laistyti reikia tik sausros metu. Laistant reikia stengtis neaplieti lapų ir pumpurų. Svogūnėliai sodinami į 12 cm dirvos gylį 50 cm atstumu vienas nuo kito. Viendienės užauga iki 70 cm aukščio, todėl patariama pasirūpinti aukštesnių gėlių atrama.

  Šios gėlės gali žiemoti nepridengtos, o vienoje vietoje augti kelerius metus. Žiemai galima nukirpti visus stiebus, tačiau tada reikėtų augalus pamulčiuoti – užpilti bent 5 cm durpių sluoksnį, apdengti eglišakėmis arba kita danga, o, jei stiebus paliekate – tada danga galite nesirūpinti, nes mulčio vaidmenį atliks likę stiebai ir lapai.

  Yra nemažai viendienių veislių, tačiau populiariausios – viendienės ATEN, AUTUMN RED, FRANS HALS, LITTLE GRAPETTE, WHITE TEMPTATION ir STELLA D'ORO.

   

PANAŠIOS PREKĖS