Kiekis 1 vnt.

Viendienės – ilgai žydinčios, ilgaamžės gėlės, pasižyminčios didžiule spalvų ir formų įvairove. Geriausiai sodinti saulėtoje vietoje, bet pakenčia ir pusiau pavėsį. Jas retai pažeidžia ligos, dirvai nėra reiklios, tačiau purioje, derlingoje, atrodys daug vešlesnės ir dekoratyvesnės. Paprastai žydėti pradeda nuo liepos pradžios ir žydi iki rugpjūčio vidurio. Vienoje vietoje gali augti 10 ir daugiau metų. Žiedai nedideli (11 cm skersmens), avietiškai rožiniai su ryškia akimi ir apvadu. Labai gausiai žydi. A – 55 cm

Lot. Hemerocallis Strawberry Candy

Pastaba! Šios svogūninės gėlės skirtos tik el. parduotuvės prekybai - jų pakuotė be paveikslėlio - polietileninis maišelis su baltu lipduku, kuriame nurodyta informacija apie prekę.

viendienė, viendienių svogūnėliai, viendienių daigai, viendienės

viendienė, viendienės, viendienių svogūnėliai, viendienių daigai

viendienė, viendienės, viendienių svogūnėliai, viendienių daigai

3700034
2021-01-11
 • Viendienės žydi vieną dieną, bet sodą puošia visą vasarą

   Viendienės – tai lelijinių šeimos daugiametės gėlės, kilusios iš Kinijos, Japonijos ir kitų Rytų Azijos šalių. Tai labai dekoratyvios, tačiau tuo pačiu metu visai nereiklios ir lengvai auginamos gėlės, kurių žiedas žydi vos vieną dieną, tačiau augalas jų užmezga nuo keliolikos iki kelių dešimčių, todėl viendienės žydėjimas užtrunka mėnesį ir ilgiau. Šios gėlės gražiausiai atrodo pasodintos grupėmis, todėl auginant kelis augalus – žydėjimo periodą galima ištempti net iki viso vasaros sezono.


  Šios išskirtinės gėlės akį džiugina dideliais ir spalvotais žiedais, jie piltuvėlio formos. O įdomioji dalis ta, kad šie žiedai gali būti valgomi ir yra dažnai naudojami kulinarijoje puošiant patiekalus ir konditerijoje kaip desertų puošmena. Viendienių lapai linijiški, su smailiomis viršūnėmis. Nudžiūvusius augalo lapus ir nužydėjusius žiedus reikia nuskinti, kad augalas galėtų leisti naujus.


  Viendienių svogūnėliai sodinami praėjus šalnoms – kovo, balandžio ar gegužės mėnesiais, o žydi birželį–rugsėjį. Geriausiai auga saulėtoje vietoje, tačiau nebijo ir mažiau saulės apšviestos dirvos. Labai dažnai sodinamos baseinų arba tvenkinių pakrantėse. Pasižymi tvirtomis šaknimis. Sodinti tinka bet kokios rūšies gruntas, tačiau jis turi būti ne per drėgnas, o, esant reikalui, galima pridėti humuso. Pasodinus reikia palaistyti ir nuolat palaikyti drėgmės lygį, tačiau neperlieti, o, jei augalas auga prie vandens, jį laistyti reikia tik sausros metu. Laistant reikia stengtis neaplieti lapų ir pumpurų. Svogūnėliai sodinami į 12 cm dirvos gylį 50 cm atstumu vienas nuo kito. Viendienės užauga iki 70 cm aukščio, todėl patariama pasirūpinti aukštesnių gėlių atrama.

  Šios gėlės gali žiemoti nepridengtos, o vienoje vietoje augti kelerius metus. Žiemai galima nukirpti visus stiebus, tačiau tada reikėtų augalus pamulčiuoti – užpilti bent 5 cm durpių sluoksnį, apdengti eglišakėmis arba kita danga, o, jei stiebus paliekate – tada danga galite nesirūpinti, nes mulčio vaidmenį atliks likę stiebai ir lapai.

  Yra nemažai viendienių veislių, tačiau populiariausios – viendienės ATEN, AUTUMN RED, FRANS HALS, LITTLE GRAPETTE, WHITE TEMPTATION ir STELLA D'ORO.

   

SUSIJUSIOS PREKĖS

PANAŠIOS PREKĖS