Barkodas: 4779018783521
Kiekis: 10 vnt


Olandiški vilkdalgiai White wedgewood


Šių vilkdalgių aukštis - 50 cm, sodinimo gylis - 15 cm. Vilkdalgių svogūnėliai sodinami 5 cm atstumu.

Sodinimo vieta:
pavasarį ir vasarą žydinčios gėlės geriausiai auga saulėtoje vietoje.

Grunto tipas: tinka visų rūšių ne per drėgni gruntai. Esant reikalui galima pridėti humuso.

Priežiūra: iš karto po pasodinimo palieti ir palaikyti drėgmę grunte augimo metu. Pavasarį žydinčias svogūnines gėles saugoti nuo stiprių šalčių po durpių sluoksniu, vasarą žydinčias - laikyti ne žemesnėje kaip 0°C temperatūroje.

Atrama: aukštai augančias svogūnines gėles augimo metu paremti.

 

EB kokybė
4779018783521
1970-01-01
  • SVOGŪNINIŲ GĖLIŲ SODINIMO ABC

    Norint ankstyvą pavasarį sulaukti spalvingų žiedų “derliaus”, reikia jau rudenį tam tinkamai pasiruošti. Rudeninių svogūninių gėlių sodinimas prasideda rugpjūčio pabaigoje ir tęsiasi iki spalio pabaigos, ar net iki lapkričio, jei tik oro sąlygos tą leidžia. Svarbu nepamiršti, kad gėlių svogūnėliai iki pirmųjų šalnų turi sėkmingai įsišaknyti dirvoje bei pasiruošti žiemojimui. Skirtingų rūšių ir veislių augalai turi skirtingus poreikius, tačiau kai kurie jų sodinimo “reikalavimai” gali būti bendri visoms rudeninėms ir pavasarinėms svogūninėms gėlėms.

    Taigi, pagrindinės taisyklės, kurių reikia laikytis, norint sulaukti tų nuostabiųjų ankstyvo pavasario žiedų:

    - Svogūninės gėlės puikiai auga atviroje, šviesioje ar pusiau šešėlinėje vietoje. Tulpės, narcizai ir krokai kuo puikiausiai gali augti po medžiais. Nepatinka jiems tik spygliuočių draugija.

    - Svogūninės gėlės sodinamos į perkastą, patręštą bei susigulėjusį dirvožemį. Šioms gėlėms labai tinka laidi, puveninga žemė, taip pat priesmėlis ar priemolis. Jei dirva smėlinga, ją reikia pagerinti kompostu ar moliu, o jei sunki ir molinga - durpėmis ir smėliu.

    - Svarbu atrinkti sveikus svogūnėlius. Prieš sodinant juos rekomenduojama mažiausiai 30 min. palaikyti kalio permanganato tirpale arba specialios gėlių svogūnėlių dezinfekavimo priemonės tirpale. Tai padės apsaugoti juos nuo ligų bei kenkėjų.

    - Jei norite sukurti efektingą reginį savo gėlyne, geriau rinkitės mažiau veislių, bet daugiau tos pačios veislės svogūnėlių.

    - Nepamirškite tinkamai patręšti svogūninių gėlių, kad jos galėtų sėkmingai suformuoti naujus gyvybingus svogūnėlius.

    - Dirvožemis turi būti saikingai drėgnas. Šiems augalams kenkia tiek sausra, tiek dirvoje užsistovėjęs vanduo.

    - Daugumą svogūninių gėlių verta žiemai pamulčiuoti. Tai apsaugos dirvą nuo gilaus įšalo, padės išlaikyti drėgmę, o pavasarį neleis augti piktžolėms.

    - Tarp svogūnėlių, priklausomai nuo rūšies, paliekami 8-15 cm tarpai. Gylis priklauso nuo svogūnėlio dydžio. Tarp jo viršaus ir dirvos paviršiaus turi likti dviejų to svogūnėlio aukščių tarpas. Taigi, didesni svogūnai sodinami giliau, nei mažesni.

    - Rudenį pasodinti svogūnėliai palaistomi. Daugiau jų laistyti iki pavasario, tikriausiai, nebeprireiks, nes orai rudenį paprastai būna pakankamai drėgni.

     

    Taip pat skaitykite: RUDENINIŲ SVOGŪNINIŲ GĖLIŲ PRIEŽIŪRA PO SODINIMO


    Rekomenduojame sodinti su SVOGŪNINIŲ GĖLIŲ SODINTUVU

SUSIJUSIOS PREKĖS

PANAŠIOS PREKĖS