Cukinijų sodinimas šiltnamyje

Cukinijos yra šilumamėgės daržovės, todėl gerai auga derlingoje, organinėmis trąšomis patręštoje, neužmirkusioje dirvoje, saulėtoje ir nuo vėjų apsaugotoje vietoje.

Norint gauti ankstyvą derlių, cukinijų daigus geriausia auginti šiltnamyje. Tinkamiausia daigams augti dienos temperatūra – 15-20 °C, o dirva 10 cm gylyje įšilusi iki +10-12 ºC temperatūros. Esant aukštesnei temperatūrai, daigai ištįsta ir blogiau vystosi. Šiltnamyje cukinijas sėti galima jau kovo mėnesį.

Prieš sėją sėklas pamirkykite vandenyje ar silpname mangano tirpale. Taip pat, prieš ruošiantis sėti, būtina tinkamai paruošti dirvą, kitaip daigai nesudygs, o Jūs išsvajotojo gausaus derliaus galite ir nesulaukti. Svarbu užtikrinti reikiamą dirvožemio purumą, kad geriau cirkuliuotų oras, laikytųsi pakankama drėgmė ir būtinas mineralinių medžiagų kiekis. Todėl dar iš rudens nepamirškite palepinti dirvos organinio tipo, mėšlo, superfosfato trąšomis. Tuomet pavasariop pakaks tik atitinkamo kiekio amonio salietros.

Jei ketinate vėliau daigus perkelti į lauką, naudokite durpių substrato puodelius, kuriuos galima sodinti tiesiai į dirvą. Taip nepažeisite gležnų daigelio šaknų. Labai svarbu, kad substratas būtų purus, t.y. puodelyje nebūtų suspaustas arba suslūgęs dėl per didelės drėgmės. Taip pat svarbu, kad dygimo metu sėkloms netrūktų oro, nes tuomet jos dygsta lėčiau. Sulėtėja ir šaknų augimas. Sutrinka normalus mitybos procesas. Stenkitės, kad sėklų dygimo metu substrato paviršiuje nesusidarytų plutelė – kartas nuo karto papurenkite jį.

Sėkite ne daugiau kaip 3 sėklas į vieną duobutę. Duobučių gylis turėtų būti iki 5 centimetrų. Kadangi cukinijos mėgsta plėstis, reikėtų paisyti ir atstumo, paliekant apie 60 cm pločio tarpus. Taip lysvės, pradėjus vešėti augalams, nepavirs chaosu ar neįžengiamomis džiunglėmis.

Jei cukinijų neketinate auginti šiltnamyje, daigus į lysvę susodinkite, kai jie turės 3-4 tikruosius lapelius.