Kas yra gėlynas, klausimų nekyla niekam. Tai vienoje vietoje įkurdintų įvairių gėlių ir kitokių dekoratyvinių augalų kompozicija. Gėlės čia užauga skirtingo aukščio, žydi skirtingu laiku bei džiugina akį skirtingomis spalvomis. Taigi, sodinant augalus, reikia išdėlioti juos taip, kad aukštesni neužgožtų žemesnių. Verta pamaišyti skirtingu laiku žydinčias gėles. Tada, nužydėjus vienoms, toje pačioje vietoje pražys kitos. Tokiu būdu galėsite džiaugtis nuolat kintančiu gėlynu bei, bėgant laikui, stebėti jo metamorfozę. Tai nuostabus virsmas, kuris ne tik džiugina širdis savo grožiu, bet ir pamažu leidžia išjausti mus supantį gamtos ritmą.
Gėlių darželis šalia namo nuo senų laikų yra įprastas ir savaime suprantamas dalykas (ko gero, kiemas visai be gėlių būtų atrodęs net įtartinai). Augalai savo žiedais bei kvapu ne tik džiugino mūsų prosenelius, bet teikė ir kitokią naudą: buvo naudojami arbatai, gydymui ar dedami į įvairias salotas.
Niekas negali pasakyti Jums, kokias gėles rinktis auginti gėlyne. Auginkite tokias, kurios patinka bei kurioms galite sudaryti augimui tinkamas sąlygas. Drąsiai kurkite įspūdingus rožynus, kuklias lysves, ar didžiulius alpinariumus, aptverkite juos dekoratyvinėmis tvorelėmis ar kurkite natūraliai atrodančius sąžalynus. Pavasarį gėlynuose pražystančios gėlės, nužydėjusios tarsi “pranyksta”, tampa nematomos. Būtent todėl jas labai patogu auginti su vėliau žydinčiais augalais.
Labai svarbu, kad vienoje vietoje augančių poreikiai būtų panašūs (pavyzdžiui, nesodinkite kartu šviesamėgių ir šešėlį mėgstančių gėlių). Renkantis sėklas, pasigilinkite į tai, kas parašyta ant pakuotės - ten būna nurodyta visa pagrindinė informacija. Idėjų savo gėlynui galite pasidairyti internete, miestų aikštėse, ar net kaimynų soduose.
Jei patys susidaiginote, ar nusipirkote daigų savo gėlynui, nesodinkite jų lauke, kol nepasibaigusios pavasarinės šalnos. Tai gali juos pražudyti. Tiesa, gėles, kurios nebijo šalnų tenai perkelti galite jau gegužės pradžioje.