Populiariausios dvimetės gėlės lauke

Dvimetės gėlės mus džiugina dvejus metus, tad kodėl jų neužsiauginus lauke? Jums prireiks tinkamai paruoštos žemės ir sėklų arba daigų. Tad aptarkime kokias dvimetes gėles galite auginti ir kokia jų priežiūra.

Dažniausiai auginamos dvimetės gėlės

Našlaitės. Tai vienos iš populiariausių lietuvių darželių gėlių. Šių gražuolių galite rasti įvairių veislių ir spalvų. Žmonės dažniausiai renkasi tikrąsias ir darželines našlaites. Jos skiriasi savo atspalviais – vienos vienspalvės, kitos margos. Tai neturi reikšmės jų priežiūrai, todėl rinkitės tas veisles, kurios kelia malonius jausmus ir džiugina akis.

Kaip auginti našlaites? Parinkite saulėtą ar daliniame šešėlyje esantį žemės plotą ar vietą, kurioje pastatysite vazoną su gėlėmis. Paruoškite priemolio dirvą, „pamaitinkite“ ją specialiomis trąšomis, praturtintomis kaliu ir fosforu. Specialiai gėlių sėjai ir auginimui paruoštų žemių tręšti nereikia. Gerai supurenkite ir sėkite per pilnėjantį mėnulį arba delčią. Tinkamiausias metas sėti: birželis ir liepa. Našlaitės sudygsta per dvi-tris savaites. Dygstant joms reikalinga tamsa ir ne didesnė kaip 15-20 °C šiluma, todėl daigyklas galite laikyti vėsioje patalpoje ar uždenkite nepermatoma medžiaga ar plėvele.

Gvazdikai. Šių garbanių gražuolių taip pat yra daugybė veislių ir spalvų. Vieni iš populiariausių – tikrasis (Grenadin ir Šabo) bei šiurpinis. Jie skiriasi savo žiedų dydžiu ir forma, todėl rinkitės Jums gražiausius. Gvazdikai gali būti auginami kaip vienmečiai ir dvimečiai, priklausys nuo to, kada pasėsite. Jei norite sulaukti žiedų tais pačiais metais, tuomet sėti reikėtų vasario-kovo mėnesiais į daigyklas, o persodinti gegužės ar birželio mėnesį, kuomet įsivyraus šilti orai. Žydi visą vasarą. Gvazdikai mėgsta saulę ir lengvą derlingą dirvą.

Saulutės. Šių žemaūgių gėlyčių galima rasti ir pievose. Jeigu klimatas ir dirvožemis tinka, jos greitai pasisėja ir dauginasi. Saulučių galite rasti baltų, rausvų arba raudonų. Šioms gėlėms patinka atviros, saulėtos vietos ir humusingas, lengvas priemolis. Daiginimui sėjama gegužės-birželio mėnesiais, o persodinama liepą. Kitais metais, jei oras bus palankus, pradės žydėti pavasarį.