Gyvos žydinčios gėlės vazonėliuose, kurias prekybos centruose matome tuo metu, kai už lango tamsu ir šalta, traukia akis ir gaivina širdis. Taip ir norisi parsinešti namo tą mažytį išsiilgto pavasario “kąsnelį”. Ypač akis traukia kuklios tulpių taurelės. Juk ši nuostabi gėlė yra viena iš pagrindinių pavasario simbolių.

O kodėl gi nesusikūrus tokio pavasarinio vazonėlio patiems? Pražydinti tulpes tikrai nėra sudėtinga, tam reikia tik tinkamai pasiruošti. Jei tuo užsiimsite gruodžio mėnesį, pavasaris į Jūsų namus ateis žymiai anksčiau!

Ankstyvajam tulpių žydėjimui namuose rinkitės neaukštus, plačius vazonėlius ar dėžutes. Įberkite į juos durpių, išdėliokite ant jų svogūnėlius bei užberkite tomis pačiomis durpėmis taip, kad kyšoti liktų tik jų viršūnėlės. Svarbu pasirinkti sveikus, gražius, nepažeistus svogūnėlius. Prieš sodinimą juos verta trumpam pamerkti į silpną kalio permanganato tirpalą.

Indelius su tulpių svogūnėliais iš karto neškite į 10 laipsnių temperatūrą. Jie turi gerai įsišaknyti. Kai tai įvyks, perkelkite juos į vėsesnę patalpą, kurioje laikytųsi 2-3 laipsnių temperatūra. Nepamirškite, kad svogūnėliams reikalinga pakankama drėgmė. Į kambarį vazonėlius atsineškite likus 3-4 savaitėms iki to laiko, kai jau norėsite džiaugtis žiedais. Tulpių stiebeliai turėtų būti apie 2-10 cm aukščio. Iš pradžių jiems bus reikalingas neryškus apšvietimas bei 12-15 laipsnių šiluma, o po 4-5 dienų perkelkite juos į 16-18 laipsnių patalpą bei suteikite daugiau šviesos. Štai ir viskas, laukite žiedų ir džiaukitės. Žiedeliams pasirodžius temperatūrą vėl galite sumažinti iki 13-14 laipsnių. Taip tulpės ilgiau žydės.

Tokios gaivios žydinčių tulpių ar kitokių svogūninių augalų kompozicijos, įkurdintos dailiuose vazonėliuose, dėžutėse, ar kibirėliuose idealiai tinka sukurti namuose šviesią, pavasariu alsuojančią nuotaiką, puošti šventinius stalus, ar dovanoti per gimtadienius ir kitas progas.