Čiobrelių sėjimas ir auginimas

 

Puikaus, aštraus kvapo čiobrelis žmonėms žinomas jau nuo neatmenamų laikų. Jis buvo ypatingai mėgiamas Senovės Graikijoje, o kai kurių kraštų stabmeldystę praktikuojantys gyventojai net suteikė jam magiškų galių. Beje, čiobrelį mėgsta ne tik žmonės, bet ir bitės, tad tarp bitininkų šis augalas žinomas kaip geriausias medaus tiekėjas.

Čiobrelis labiau šiltų kraštų augalas, bet ir Lietuvoje galima rasti kelias rūšis, kurios įprastai auga pūdymuose, sausuose pušynuose, žvyrduobėse...

Rūgštynių sodinimas ir priežiūra

 

Rūgštynių gimtieji kraštai – Vakarų Europa. Maistui jos vartojamos nuo seno, nors ypač paplito viduramžiais. Iš jų galima gaminti sriubas, padažus, dėti į salotas, šaltibarščius ar žaliuosius kokteilius. Tai nereiklūs daugiamečiai rūgtinių (Polygonaceae) šeimos augalai, kurių galima rasti ir daržų lysvėse, ir palaukėse bei pievose (laukinės atmainos).

Lapuose gausu angliavandenių, baltymų, mineralinių medžiagų, vitaminų bei organinių rūgščių, tačiau labai mažai kalorijų. Toks...

Kaip užauginti gerą pomidorų derlių?

Kiekvienais metais pomidorų augintojai svajoja apie gausų ir sveiką derlių. Deja, ne visada šie norai pildosi, ypač tada, kai trūksta žinių ar laiko priežiūrai. Kartais užpuola maras, miltligė ar kitos ligos, kartais sėklos nesudygsta ar kiti nemalonumai nutinka.

Tad aptarkime, kaip auginti ir prižiūrėti pomidorus, kad jų derliaus pakaktų ne tik vasarai, bet ir būtų iš ko žiemos atsargas papildyti.

Sveika sėkla – skanus vaisius

Pirmiausia reikia įsigyti kokybiškų sėklų arba, jei turite...

Rožių, vaiskrūmių ir dekoratyvinių krūmelių sodinimas

Krūmeliai parduodami ir sodinami „miegančios“ būsenos – tuo metu jie gali atrodyti menki, neišvaizdūs, be lapelių – tai normali sodinuko „ramybės“ būsena. Kad sodinukai prigytų ir nenušaltų - labai svarbu tinkamai pasodinti:

sodinimo ikonos 11. Prieš sodinimą, augalo šaknis pamirkyti kibire vandens nuo kelių iki 12 val. (jei turite, į vandenį galima įpilti šaknų prigijimo stimuliatoriaus). Jei krūmelis įskiepytas, ir žemiau įskiepio, arčiau šaknų rasite išlindusį ūglį – jį nukirpkite, kad šaknys visą savo...

Kaip lengviau užauginti žydinčias gėles?

Spalvingi gėlių žiedai džiugina akį tiek balkone, tiek lauko darželyje, tiek namuose. Žydinčias gėles galima sodinti tiesiai į dirvą, vazonus, lovelius, krepšius bei kitus indus ir taip pasipuošti savo namų ar darbo aplinką. Tačiau pasodinti ar pasėti – tai atlikti tik dalį darbo. Kad gėlės džiugintų žiedais, jas būtina tinkamai prižiūrėti. O kaip tai atlikti, jei žydinčių gėlių rūšių yra tūkstančiai?

Svarbu tinkamai paruošti žemę sodinimui

Tai pats pirmasis darbas, kurį būtina atlikti...

Daugiamečių gelių sodinimas

Daugiametės gėlės – ilgalaikis grožis jūsų sodui ir namams. Jei neturite noro kasmet rūpintis gėlynų atnaujinimu, galite rinktis daugiamečius augalus, kurie džiugins jūsų akis jau nuo ankstyvo pavasario. Vertėtų tikslingai pasirinkti gėlių rūšis ir protingai jas sukomponuoti, kad vienoms baigus žydėti, kitos pradėtų skleisti žiedus.

Taigi, aptarkime kokias daugiametes gėles rinktis ir kaip jas sodinti bei prižiūrėti?

Svogūninės daugiametės gėlės

Jas galima skirstyti į dvi kategorijas: kasmet...