Paprikų ligos

 

Lietuvoje paprikos kasmet tampa vis populiaresnės, nors ne visi mėgsta jų specifinį kvapą ir skonį, vis tik jos vertinamos dėl didelio vitaminų A ir C kiekio bei kitų organizmui naudingų mikroelementų. Paprikos priklauso bulvinių šeimos genčiai ir, kaip jų giminaičiai pomidorai bei bulvės, pas mus buvo atvežtos iš Amerikos. Pastarosios daržovės karaliauja mūsų laukuose ir daržuose jau tikrai senai, tačiau paprikos iki šiol ne taip dažnai sutinkamos lietuvių daržuose.

Morkų tręšimas

 

 

Morkos – vienos iš populiariausių ir naudingiausių žmogaus organizmui daržovių. Jų Lietuvoje ir visame pasaulyje išauginama išties daug, tačiau jų kokybė nėra visur vienoda. Tik savame, ekologiškame darže galime išsiauginti tikrai sveikų, kad ir mažesnių morkų.

Žinoma, nėra labai smagu derliaus nuėmimo metu traukti iš žemės piršto ilgio mažyles, todėl verta pagalvoti apie tinkamą priežiūrą, nesiteisinant ekologiškumu. Galbūt netinkamai paruošėte dirvožemį? O gal morkoms trūksta...

Gėlynai ir alpinariumai

 

Vieni iš nuostabiausių viso kiemo akcentų – gėlynai ir alpinariumai. Čia susijungia žmogaus ir gamtos kūryba. Suprantama, kad tam, jog sukurtume tikrus šedevrus tenka gerai pagalvoti, kaip juos įrengti, išplanuoti ir prižiūrėti. Tradiciniai gėlynai ir iš Rytų šalių kilę alpinariumai skiriasi savo struktūra bei augalų įvairove.

Gėlynai – sodų ir kiemų puošmena

Lietuviški gėlynai nuo seno puošė kiemo erdves ir namų pasienius. Žinoma, gėlių asortimentas nebuvo toks gausus kaip dabar...

Braškių priežiūra vasarą

 

Jeigu norime mėgautis sultingomis, saldžiomis, sveikomis ir didelėmis braškėmis, turime tinkamai jomis pasirūpinti. Planuojantiems braškių krūmelius sodinti pavasarį, žemę reikėtų paruošti jau rudenį – išnaikinti piktžoles, supurenti, praturtinti dirvą mėšlu, durpėmis, bechlorėmis mineralinėmis trąšomis.

Jei norite lengvesnio ir kokybiškesnio auginimo, vertėtų prieš sodinant dengti lysves specialia daržo plėvele. Ji apsaugos nuo puvinio plitimo. Be to, nereikės taip dažnai ravėti...

Kada sodinti gėlių svogūnėlius?

 

Roges reikia ruošti vasarą, o jei nori žydinčio rudens, rūpinkis tuo pavasarį. Tokia yra sodininkų tiesa. Ne vienas jų nuoširdžiai prisipažins, kad gėlynas be svogūninių gėlių - ne gėlynas. Šie daugiamečiai augalai mėgstami nuo seno dėl savo žiedų įvairovės (selekcininkų dėka ši įvairovė vis didėja), lengvo dauginimo bei nesudėtingos priežiūros. Svogūninės gėlės esti rudeninės ir pavasarinės.

Kai dienoms trumpėjant augmenija ima planuotis savo žiemos miego kalendorių, o sode...

Veja po žiemos

 

Pavasariui įsibėgėjant pats laikas pasidomėti, kaip po žiemos darganų jaučiasi Jūsų žalioji veja. Kuo šaltesnė, kuo atšiauresnė buvo žiema, tuo, tikėtina, daugiau savo veiklos pėdsakų paliko ant pievelės: kai kur veja “išpliko”, kai kur atsirado baltuojantys plotai (“sniego pelėsis”). Rudenį tinkamai pasirūpinus veja, tokių nesklandumų tikimybė stipriai sumažėja, tačiau, net ir jiems atsiradus, viską galima sutvarkyti.

“Sniego pelėsiui” patinka vejoje užsilaikiusi drėgmė. Jį atpažinti...