Rudeninis vejos tręšimas

Nors vasara neskuba trauktis ir lepina visus karštais saulės spinduliais, vis tik reikėtų jau pagalvoti apie rudens darbus. Juk sode, darže ir net savo namų kieme tikrai yra ką nuveikti – reikia pasirūpinti daržovių bei vaisių derliumi, nužydėjusiomis gėlėmis, lysvėmis ir šiltnamiais.

Tačiau įsisukus į visus šiuos darbus, nedera pamiršti ir kiemo vejos. Kad žolė būtų vešli, gaivi ir žalia, neužtenka vien tik laiku nupjauti ir palaistyti, būtina ir kita priežiūra, pavyzdžiui, tręšimas. Kai jau...

Kaip auginti vėdrynus?

Vėdrynai (Ranunculus) – ypatingo grožio gėlės, panašios į bijūnus ar pilnavidures rožes. Šios gėlės gali būti naudojamos puokštėms ir gėlynams. Vėdrynai auga tiek dirvoje, tiek vazonuose, tačiau mėgsta saulėtas vietas.

Dažniausiai išauga iki 40 cm, todėl rinkdami jiems vietą, nesodinkite greta aukštesnių augalų, galinčių užgožti vėdrynus ir užstoti jiems saulę.

Vėdrynų yra nemažai rūšių, todėl ieškodami internete nenustebkite išvydę laukines geltonžiedes gėlytes, vasarą augančias pievose ir...

Bijūnų sodinimas ir priežiūra

Šie daugiamečiai vėdryninių šeimos augalai, žydintys įspūdingo dydžio ir nuostabaus aromato žiedais bei turintys vaistinių savybių, nuo seno auginami šalia namų. Tai gėlės dideliais stambiais žiedais, skeltais lapais, dažniausiai kvepiančios. Spalvų gama nuo raudonos iki geltonos arba baltos spalvos. Didžiulis bijūnų populiarumas – tai lengvas auginimas bei ilgaamžiškumas. Bet tik iš kokybiško, sveiko gumbo gali išaugti sveikas gražus bijūnų krūmas.

Bijūnų asortimentą galite rasti čia

EuroGrass vejų sėklų mišiniai

EuroGrass - profesionalūs vejų žolių sėklų mišiniai, tinkantys įvairios paskirties vejos įrengimui. Platus žolių sėklų mišinių pasirinkimas, leis pasirinkti geriausią ir labiausiai tinkamą variantą jūsų aplinkai. EG vejų sėklų mišiniai patenkins kiekvieno poreikius!

Įprastai/ klasikinei vejai - CLASSIC. Veja tinkama plotams apie namus apželdinti, kur nebus dažnai mindoma, labiau dekoratyvus variantas.

Auginant naminius gyvūnus, turint mažų vaikų, kurie dažnai leis laiką/žais vejos plotuose -

Kas yra žalioji trąša?

 Kiekvienas tiek ūkininkas profesionalas, tiek ir daržininkas mėgėjas, svajoja apie gerą derlių. Ne paslaptis, kad derliaus kokybė bei gausa priklauso nuo įdėtų pastangų rūpinantis dirvožemiu. Vienas iš svarbiausių darbų dirvožemiui pagerinti – tręšimas. Šiandien yra daug įvairių cheminių trąšų, tačiau siekiantiems ne tik gausaus, bet ir sveiko derliaus rekomenduojame rinktis natūralias žaliąsias trąšas arba kitaip vadinamus sideratus.

 

 

Patarimai įrenginėjant ir priežiūrint veją

 

Vešli ir tarsi kilimas tanki veja sodybai suteikia išskirtinį vaizdą. Ir ne tik tai. Labai dažnai kieme įrengta žalioji „oazė“ tampa visos šeimos įvykių centru, nes ant vėsios žolės malonu žaisti vaikams, prigulti saulėkaitoje su knyga suaugusiems ar surengti smagų pikniką su draugų kompanija. Tačiau, kad veja akis džiugintų ir tarnautų viso sezono metu, reikia įdėti nemažai pastangų jos įrengimui bei tinkamai priežiūrai.

Veja – ne tik grožis, bet ir praktiškumas