Krapų sodinimas

 

Krapai - vieni iš mėgstamiausių bei populiariausių prieskoninių žolelių ne tik Lietuvoje, bet ir daugelyje pasaulio valstybių. Ajurvedos gydytojai ir mūsų senoliai šį augalą naudoja kaip vaistinę priemonę nuo įvairių virškinimo bei žarnyno sutrikimų. Krapuose yra geležies, kalio, kalcio, taip pat C, B1, B2, PP vitaminų ir kitų vertingų medžiagų.

Šis sveikatai naudingas augalas atkeliavo iš Viduržemio jūros rytinių pakrančių, o mūsų kraštus pasiekė maždaug XVI amžiuje. Krapų...

Kada sodinami kopūstai?

 

Kopūstai – viena iš populiariausių daržovių, kurias naudojame salotoms, troškiniams, sriuboms, sultims bei kitiems patiekalams. Turbūt daugelis žinote, kad kopūstai vertingi ne tik žali, bet ir rauginti, nes turi sveikatai naudingų medžiagų.

Kopūstų yra nemažai rūšių, vienos iš jų: baltieji ir raudonieji gūžiniai, kininiai bei Pekino (kininiai bastučiai), žiediniai, Briuselio, Savojos garbanotieji, ropiniai. Tačiau lietuvių labiausiai pamėgti baltieji gūžiniai kopūstai.

Gėlynų tvarkymas

Gėlynas – tarsi šeimininko vidinio pasaulio ir fantazijos atspindys. Vieniems gėlynų tvarkymas – poilsis ir džiaugsmas, o kitiems – pelną nešanti veikla. Kad ir kokie būtų Jūsų interesai – gėlių sodinimas reikalauja atidumo, planavimo ir, svarbiausia, meilės. Juk šis trapus grožis mūsų akių atgaiva ir įkvėpimas.

Tad nuo ko pradėti?

Pirmiausia derėtų įvertinti sklypo dirvožemio ir klimato sąlygas. Vienur žemė bus drėgnesnė, derlingesnė, kitur – sausesnė bei skurdesnė. Viena dalis ploto skendės...

Svogūninės lauko gėlės

 

Jeigu nemėgstate ar neturite laiko kasmet planuoti, kokias gėles sodinti, tuomet rekomenduojame rinktis svogūnines, o ne vienmetes. Daugiametės svogūninės gėlės kasmet gali atželti ir daugintis toje pačioje vietoje net ne vieną dešimtmetį.

Svogūninių gėlių yra daugybė skirtingų veislių – vienos žydi ankstyvą pavasarį, kitos – vasarą, trečios džiugina akį išlydint šiltąjį metų sezoną.

Jei pasodinsite rugpjūčio – rugsėjo mėnesį tulpių, narcizų, krokų ar kitų ankstyvųjų gėlių...

Kada tręšti daržoves?

 

Šiais laikais kažin, ar rasime daržininką, kuris augina daržoves visai jų netręšdamas. Vieni jų renkasi natūralias laiko patikrintas trąšas (pavyzdžiui, mėšlą, žolių raugą ir pan.), kiti perka jau paruoštas šiuolaikines trąšas iš sodo prekių parduotuvių. Kad tą reikia daryti, neabejoja niekas, tačiau kada yra tinkamiausias laikas?

Augalui maisto medžiagų reikia tik tada, kai jis auga, leidžia lapus, žydi, ar nokina vaisius. Artėjant rudeniui, baigiasi augimas. Daugiamečių augalų maisto...

Ar paprikos bijo šalnų?

 

 

Mūsų mėgstamos įvairiaspalvės saldžiosios ir aitriosios paprikos Lietuvos klimatu per daug nesižavi. Šioms lepioms, tačiau vertingoms savo sudėtimi, “poniutėms” labiau patiktų augti ir derėti šiltesniuose kraštuose. Paprikos kilusios iš Pietų Amerikos, Meksikos, o į Europą atvyko kartu su žymiuoju Kristupu Kolumbu. Nežinia, ar toji Europa patiko paprikoms, tačiau europiečiai jas tikrai įvertino.


Mėgstamos šios daržovės ir ant lietuviško stalo. Nepaisant šilumamėgiško...