Tulpių auginimas ir priežiūra

 

Tulpės – daugiametės gėlės, džiuginančios akis nuo ankstyvo pavasario. Nors jų priežiūra nėra sudėtinga, tačiau esminius dalykus vertėtų žinoti.

Kokia žemė tinkamiausia tulpių auginimui ir kada jas sodinti?

Tulpėms tinkamiausia lengva, drenuota, patręšta perpuvusiu mėšlu ar kompostu dirva. Svarbu, kad nesikauptų vanduo ir pakaktų saulės, o vėjas nelaužytų kotų. Sodinimo vieta rengiama rudenį: pirmiausia kruopščiai išravima, sukasama ir išpurenama bei patręšiama.

Prieskoniniai augalai darže

 

Prieskoninės žolelės – vienos iš būtinų aromatingų patiekalų ingredientų. Jas naudojame visur: sriuboms, mėsai, žuviai, salotoms, sumuštiniams ir net gėrimams gardinti. Šaltuoju metų laiku jų galima užsiauginti tiesiog ant palangės arba parduotuvėje įsigyti džiovintų prieskonių, tačiau vasarą, jei turite žemės sklypą, išsiauginkite lauke.

Jeigu pasisėsite daugiau, ar net išsiauginsite ne vieną jų derlių, galėsite ne tik susidžiovinti, bet ir užsišaldyti žiemai. Tad kokius prieskoninius...

Amarilio auginimas ir priežiūra

 Amarilis – svogūninė gėlė, dažniausiai auginama vazonuose. Į mūsų kraštus atkeliavo net iš Pietų Amerikos ir dėl savo kvapnių, smulkių, į lelijas panašių žiedų tapo išties populiarus. Tiesa, kai kurie amarilio hibridai nekvapnūs, tačiau žiedų grožis sužavi dažną gėlių mylėtoją.

Amarilio (lot. Amaryllis) tikrasis pavadinimas – meilenis (lot. Hippeastrum). Priklausomai nuo rūšies, amarilių būna įvairių spalvų: rausvi, raudoni, oranžiniai, balti ar net margi.

Daugiamečiai prieskoniniai augalai

 

Turbūt dauguma esame įpratę prie tradicinių prieskoninių augalų, tokių, kaip krapai ir petražolės. Tačiau jų yra kur kas daugiau ir tikrai verta išbandyti naujus skonius, gardinant jau pamėgtus patiekalus.

Taigi, kokius daugiamečius prieskoninius augalus verta išsiauginti?

Raudonėliai tiks tiek daržovių ir salotų, tiek mėsos bei žuvies patiekalams. Šis žalumynas primena mairūno kvapą, žydi rausvais smulkiais žiedais ir gerai auga lengvoje, purioje priesmėlio ar priemolio dirvoje...

Petražolių auginimas

Šie dvimečiai prieskoniniai, iš Viduržemio jūros regiono kilę, augalai šiuo metu yra populiarūs beveik visose pasaulio virtuvėse, taip pat naudojami farmacijoje, kosmetikoje. Ar žinojote, jog petražolėse vitamino C yra penkis kartus daugiau nei citrinose? Jos taip pat palankiai veikia virškinimą, žadina apetitą, o patiekalams suteikia nuostabų skonį ir aromatą.

Petražolės gali būti šakninės (maistui tinka ir lapai, ir šaknys), arba lapinės (vartojami tik lapai). Auginkite jas purioje priemolio...

Gėlynų formavimas

 

Gražiai suformuotas bei prie aplinkos priderintas gėlynas gali paversti Jūsų sodą ar kiemą tikra atgaivos akims ir širdžiai oaze. Skirtingais metų laikais žydintys augalai įtrauks Jus į natūralų gamtos ritmą ir priartins prie gamtos.

Prieš formuodami savo gėlynus, pamąstykite, kokį vaizdinį rezultatą norite pasiekti. Pavaikštinėkite po teritoriją bei įvertinkite, kuri vieta labiausiai tiks žydinčiai oazei. Gėlynas neturėtų būti užslėptas nuo akių - juk norėsite kasdien juo grožėtis...