FRIGO BRAŠKIŲ DAIGAI – GARANTUOTAM ŠIŲ METŲ DERLIUI

 

Ne veltui, braškės yra karūnuojamos vasaros uogų karalienėmis: jų derliaus laukia ir braškes mėgsta visi nuo jauniausio iki vyriausio. Braškės taip pat yra vienos iš dažniausiai namuose auginamų uogų, nes jos puikiai dera ne tik dirvoje, bet ir vazonuose, be to, yra, palyginti, nereiklios. Jei tik pavasarį sugalvojote patys auginti braškes, tačiau derliaus norite sulaukti dar šiemet, puikus pasirinkimas Jums yra frigo braškių daigai.

Frigo braškių daigai: kas tai ir kuo...

SODINAME IR AUGINAME KARDELIUS

 

Pirmas dalykas, šovęs į galvą, pagalvojus apie gladioles, dar vadinamas kardeliais, yra mokykla ir rugsėjo pirmoji. Kardeliai yra tapę šios dienos simboliu, nes tuo metu kaip tik pasiekiamas jų žydėjimo pikas, jie yra puošnūs ir įspūdingi, puikiai išsilaiko nuskynus. Tačiau net jei mokyklinio amžiaus vaikų neturite, verta kardelius auginti savo sode, nes jie – tikra sodo puošmena, sodą nuspalvinanti įvairiausiomis spalvomis ir unikalia forma. Taigi, kaip sodinti ir auginti...

ROPINIAI KOPŪSTAI (KALIAROPĖS): NEREIKLI, TAČIAU LABAI NAUDINGA DARŽOVĖ

 

Kopūstinės daržovės yra vienos iš dažniausiai auginamų daržovių mūsų daržuose. Jų populiarumą lemia didelis įvairių kopūstų suvartojimas, taip pat lengvas auginimas ir nauda mūsų organizmui. Kopūstinės daržovės pasižymi didele įvairove, o vienos iš jų yra – ropiniai kopūstai, dar vadinami kaliaropėmis. Šie kopūstai yra vartojami rečiau nei gūžiniai arba žiediniai, žmonės dažnai visai be reikalo atsisako ropinių kopūstų. Skubame paaiškinti, kodėl nereikia jų bijoti.

BEGONIJŲ SODINIMO IR AUGINIMO PASLAPTYS

 

Atšilus orams nenumaldomai ateina noras puošti savo sodą, terasą arba balkoną gėlėmis, spalvotomis ir įvairiažiedėmis. Tam puikiai tinka daugelio mėgstamos ir auginamos begonijos. Begonijų įvairovė – itin plati, jų žiedai skiriasi forma, dydžiu, spalva, tačiau ypatingi yra ne tik begonijų žiedai, bet ir lapai. Jie gali būti įvairių formų, atspalvių ir išmarginti įvairiausiais raštais. Taigi, kaip sodinti ir auginti begonijas?

Begonijų sodinimas

Begonijos yra vienmetės svogūninės...

PRIESKONINIŲ AUGALŲ SĖJA. KĄ GALIMA SĖTI?

  

Prieskoniniai augalai yra aromatingi, plačiai naudojami, itin naudingi mūsų sveikatai ir nesunkiai auginami tiek vazonuose, tiek šiltnamiuose, tiek lauke. Prieskoninių augalų įvairovė yra labai plati: vienos iš jų auginamos visus metus vazone ant palangės, kitos geriau auga dirvoje. Įsibėgėjantis pavasaris yra tas laikas, kada norime žalumos, šviežumo, todėl jau galima sėti tokias prieskonines žoleles kaip kvapųjį rozmariną, tikrąsias levandas, paprastąjį raudonėlį, vaistinį...

RUOŠIAMĖS SODINTI PAVASARINES SVOGŪNINES GĖLES

  

Pavasarinės svogūninės gėlės – tai gėlės, žydinčios vasaros pabaigoje–rudens pradžioje. Pavasarinėmis gėlėmis jos vadinamos ne dėl žydėjimo, o dėl sodinimo laiko. Būtent pavasaris yra tinkamiausias metas sodinti tokias svogūnines gėles kaip kardeliai, lelijos, jurginai, kalijos, kanos. Į ką atkreipti dėmesį, kaip paruošti dirvą ir svogūnėlius sodinimui?

Kada sodinti?

Pastaraisiais metais darosi vis sunkiau tiksliai įvardinti mėnesį, kada yra tinkamiausias metas sodinti vienas ar...