Kada sodinti daržoves lauke?

 

Daržovių sodinimas ir sėja lauke įprastai prasideda maždaug nuo balandžio mėnesio, žinoma, jei oras jau pakankamai šiltas, o žiemos nebelikę nė pėdsako. Svarbu, kad būtų jau išėjęs pašalas ir naktimis neužklystų šaltukas. Jis gali būti negailestingas ne tik gležniems daigeliams, bet ir bręstančioms sėkloms.

Ant pakuočių visuomet rasite nurodytus daiginimo, sėjos ir persodinimo lauke laikotarpius. Žinoma, jei įvardintas laikas balandis, o dar tik prieš savaitę snigo bei šalo naktimis...

Daržovių sėklos dideliais kiekiais

 

Jei esate ūkininkas ar turite sodą ir nemažus lysvių plotus, po Naujų metų jau pradedate dairytis kur pigiau ir dideliais kiekiais įsigyti kokybiškų sėklų. Kai kurie, ilgametę patirtį turintys sodininkai, ruošia sėklas iš praėjusio derliaus, tačiau nėra garantijos, kad daržovės išlaikys tas pačias savybes bei subrandins gausų derlių.

Tad bijantiems rizikuoti, labiau apsimoka ieškoti profesionalių sėklų, kurių kokybė garantuoja beveik šimtaprocentinį sudygimą. Jos būna atrinktos ir...

Agurkai augantys šiltnamyje

 

Neretai tenka išgirsti prieštaringų nuomonių dėl agurkų auginimo šiltnamyje, o ypač, kartu su pomidorais. Šios lietuvių pamėgtos daržovės, turi specifinių poreikių apie kuriuos reikėtų žinoti, norint sulaukti gausaus derliaus.

Pirmiausia, reikia atkreipti dėmesį ar Jūsų pasirinkta agurkų veislė tinkama auginti šiltnamyje. Prieš įsigydami sėklas – skaitykite aprašymą arba klauskite pardavėjo.

Savidulkes agurkų veisles galima sodinti tiek šiltnamyje, tiek lauke. Joms nėra būtinos bitės...

Agurkų sėja pagal mėnulį

 

Dažnas lietuvis turbūt neįsivaizduoja savo mitybos raciono be agurkų. Maždaug nuo gegužės mėnesio turgavietėse ir prekyvietėse vilioja šių žalių daržovių aromatas, nes ūkininkai jau nuo kovo mėnesio triūsia šildomuose šiltnamiuose. Žinoma, agurkų parduotuvėse galima įsigyti visus metus, tačiau jie nėra tokie skanūs, kaip užauginti šiltuoju metų sezonu Lietuvos ūkiuose.

Vis tik patys skaniausi agurkai yra išauginami savame ar artimųjų darže. Tuomet esame tikri dėl jų ekologiškumo ir...

Pomidorų sėklos profesionalams

 

Jei esate patyręs sodininkas ar ūkininkas, auginantis pardavimui, turbūt jau žinote paklausiausias bei atspariausias pomidorų veisles ir kur įsigyti sėklų. Tačiau dar tik ketinantiems užauginti gausesnį derlių, kurio užtektų ne tik savo reikmėms, bet ir pardavimui, kyla nemažai klausimų. Pavyzdžiui, kuo skiriasi pomidorų sėklos profesionalams nuo įprastų, kur jų įsigyti ir kaip tinkamiausiai auginti?

Apžvelkime aktualiausias pomidorų auginimo temas, tuomet bus lengviau išsirinkti...

Kada sėjamos paprikos?

 

Paprikos – jau senokai užkariavusios dažno lietuvio daržą ir virtuvę. Be to, jos vertinamos ne tik dėl svaigaus aromato, bet ir dėl naudingųjų savybių. Paprikose gausu C, B1, B2, B6, D ir kitų vitaminų, angliavandenių, baltymų bei kitų mūsų organizmui svarbių medžiagų.

Vis tik, tai pietų kraštų augalas, todėl mūsų klimatas nėra paprikoms maloniausias, todėl reikėtų nepavėluoti sėti bei daiginti.

Paprikos daigas, tinkamas sodinimui, pilnai susiformuoja tik po dviejų mėnesių (60 – 80...