KOVA SU GRAUŽIKAIS: SAUGOME DERLIŲ IR MEDELIUS

 

 

Šaltuoju metų laiku visi nori šilumos, ne išimtis – ir graužikai, ypač pelės ir žiurkės: jos ieško šilumos ir maisto, kad lengvai sulauktų pavasario. Gaila, kad jų šilta ir maistu aprūpinta vieta dažnai yra mūsų namai, rūsiai arba kitos patalpos, kuriose laikome maisto atsargas žiemai. Kaip apsisaugoti nuo graužikų arba su jais kovoti, jei vis dėlto pastebėjote apgraužtas daržoves?

Kaip apsaugoti daržoves?

Nuėmę daržovių derlių šviežiomis daržovėmis, pavyzdžiui, bulvėmis, morkomis, kopūstais, burokėliais, svogūnais, česnakais ir kt. dar galime mėgautis ir žiemą, jei tinkamai jas sandėliuojame. Tačiau koks nusivylimas aplanko, kai tinkamai pasirūpiname daržovių sandėliavimu per...

PLANUOJAME KITŲ METŲ SĖJĄ: KAS SVARBIAUSIA?

 

Planavimas visada veda tikslesnio, kokybiškesnio tikslo link, sėjos planavimas – ne išimtis. Pasibaigus šių metų sezonui, užauginus ir nuėmus šių metų derlių pats laikas planuoti kitų metų daržovių ir gėlių sėją: sudaryti sėjos planą, auginimo ir priežiūros grafiką, iš anksto pasirūpinti sėklomis. Nuo ko reikėtų pradėti ir kas svarbiausia kitų metų sėjos planavime? Ir kokią naudą jis, apskritai, duoda?

Kaip pasirinkti vietą sėjai?

Sėja, pirmiausia, apima daržo vietos ir tipo...

VĖLYVOJO RUDENS DARBAI ŠILTNAMYJE: KAS SVARBU?

 

Šiltnamis – statinys prie namų, kur sezono metu visada smagu užsukti, nes akys raibsta nuo auginamų daržovių ir žalumynų. Tačiau atėjus rudeniui, kai vaizdas šilnamyje tampa nebe toks gražus, ten norisi užsukti gerokai rečiau. Tačiau svarbu nepatingėti ir paskirti pusdienį šiltnamio paruošimui žiemai. Tai geriausia daryti spalio pabaigoje arba lapkričio pradžioje, kai nurenkate paskutinius pomidorus, paprikas ir salotas.

Pašalinkite augalų liekanas

Pirmiausia, ką turite padaryti – tai...

KAIP PARUOŠTI KAMBARINES GĖLES ŽIEMAI?

 

Spalis ir lapkritis – patys pavojingiausi mėnesiai kambarinėms gėlėms, nes šiuo metu sparčiai trumpėja natūralios šviesos trukmė, dėl įjungto šildymo sausėja oras, patalpos yra rečiau ir trumpiau vėdinamos, o temperatūra visą parą palaikoma mažiau daugiau vienoda. Visos šios priežastys lemia, kad kambarinės gėlės suprastėja, apmiršta, neretai net žūsta. Kad to būtų galima išvengti, derėtų atkreipti dėmesį į svarbiausias priežiūros taisykles.

Temperatūros ir šviesos...

VEJOS PJOVIMO SEZONO PABAIGA: KAIP PARUOŠTI VEJĄ ŽIEMAI?

 

Graži ir išpuoselėta veja – tikras pasididžiavimas, todėl veja rūpintis reikia visais metų laikais. Nors daugiausiai laiko ir dėmesio vejos priežiūrai skiriame vasarą, nereikia pamiršti ir rudens, ypač vėlyvojo. Būtent spalis ir lapkritis yra mėnesiai, kai ateina laikas veją paruošti žiemoti. Kaip tai padaryti ir į ką atkreipti dėmesį?

Paskutinis vejos pjovimas

Spalio pabaigoje arba lapkričio pradžioje nuo medžių jau nukrenta didžioji dauguma lapų, o tai signalizuoja, kad jau laikas...

HIACINTAI IR JŲ RŪŠYSPo žiemos vis labiau laukiame ne tik intensyvesnės ir šiltesnės saulės, ryškesnių spalvų, bet ir sodresnių kvapų. Tai vadiname pavasariu. Ir jam galime pradėti ruoštis jau dabar, rudenį. Vienas iš lengviausių būdų – gėlynuose pasodinti hiacintų svogūnėlių ir laukti, kol jie sodą apglėbs ryškiomis spalvomis ir sodriu kvapu, nes būtent spalvos ir kvapas – skiriamieji hiacintų požymiai.

Hiacintų įvairovė

Hiacintas – tai 30–40 cm aukščio pavasarį žydinti svogūninė gėlė. Išsiskiria vienu stambiu...