METAS DAIGINTI POMIDORUS. PRAKTINIAI PATARIMAI

 

Pomidorai – viena iš mėgstamiausių ir bene kiekviename šiltnamyje auginamų daržovių. Jų įvairovė – itin plati, panaudojimo galimybių – begalė, nauda – neišmatuojama, o skonis – puikus. Dėl šių priežasčių taip mėgstame pomidorus. Vasaris ir kovas yra pats pomidorų sėklų daiginimo įkarštis, todėl verta pasirūpinti pomidorų sėklomis, daigyklomis bei substratu ir skirti laiko pomidorų sėjai. O mes dalinamės praktiniais patarimais, kaip tai padaryti!

PROFESIONALIOS SĖKLOS – NE TIK DARŽININKUI PROFESIONALUI


Kasdien reikalavimai maisto kokybei kyla, žmonės vis labiau rūpinasi savo sveikata ir tuo, ką valgo. Ypač sparčiai auga reikalavimai daržovių kokybei, o kartu išaugo ir poreikis geresnei pradinei medžiagai, t. y., daržovių sėkloms. Šios priežastys paskatino UAB „Nojus“ sukurti naują sėklų liniją PROFI. Ši linija yra orientuota į daržininkus profesionalus ir daržininkus mėgėjus, kurių poreikiai yra aukštesni, taip pat į pradedančiuosius daržininkus, nes šios linijos sėklų priežiūra ir auginimas yra...

SALOTŲ ĮVAIROVĖ


Salotos
– ankstyvos ir šilumai nereiklios, bet labai naudingos ir plačiai naudojamos daržovės. O jų įvairovė gali susukti galvą! Taigi, kaip skirstomos, kokiomis savybėmis pasižymi ir kaip sėjamos bei auginamos skirtingos salotų rūšys?

Lapinės salotos: auga bet kur

Lapinėse salotose gausu vitaminų C, B1, B2, K, E, PP, P, provitamino A, jodo, mangano, kalio, kalcio, geležies, kobalto, vario, boro, ląstelienos ir alkaloido laktucino. Lapinės salotos gerina kraujo sudėtį, padeda virškinti...

SUBSTRATAS – KAIP IŠSIRINKTI TINKAMĄ


Substratas
– tai dirbtinai augalams augti paruoštas mišinys, sudarytas iš vandens, mineralinių medžiagų, organinių medžiagų ir dirvožemio. Atrodo, tai paprastas, augalams auginti skirtas produktas, tačiau galime rinktis iš skirtingų substratų rūšių. Taigi, kada kokį substratą rinktis, kad sulauktume norimo derliaus?

Į ką atkreipti dėmesį?

Specialistai teigia, kad substratas daržovių, gėlių daigams auginti turi būti tinkamo rūgštingumo ir jo sudėtyje turi būti pakankamas maistinių medžiagų...

ANKSČIAUSIAI SĖJAMOS DARŽOVĖS. KĄ REIKIA ŽINOTI?


Nė nepastebėsime, kaip greitai ateis pavasaris ir kaip labai lauksime šviežių daržovių derliaus. Todėl nesvarbu, kad už lango – sniego kalnai, dabar pats metas pradėti planuoti ir ruoštis šių metų daržovių sėjai. Pirmiausiai pasirūpinti rekomenduojame ilgos vegetacijos daržovių sėklomis: paprikų, pomidorų, cukinijų, baklažanų, salierų, žiedinių kopūstų, dumplūnių, ir pasėti jas daigams auginti.

Kas daro įtaką daigų kokybei?

Jei norite mėgautis gausiu ir kokybišku derliumi, turite įdėti nemažai...

GĖLIŲ PRIEŽIŪRA SAUSIO MĖNESĮ


Gėlės puošia mūsų sodus ir namus, suteikia jaukumo ir nepalieka abejingų, tačiau tik tada, jei jomis tinkamai rūpinamės. Kiekvienu metų laiku gėlėms reikalinga skirtinga priežiūra: vasarą joms skiriame daugiausiai dėmėsio, tačiau dėmesys, skiriamas žiemą, ne mažiau svarbus. Taigi, kaip prižiūrėti kambarinius augalus ir rudenį iškastas svogūnines gėles, tokias kaip jurginus, kardelius, kanas ir begonijas sausio mėnesį?

Kambarinių gėlių priežiūra: kas svarbu?