Lelijų sodinimas rudenį

Lelijos – vienos iš žinomiausių ir mėgiamiausių daugiamečių svogūninių gėlių, karaliaujančių pasaulyje jau ne vieną tūkstantį metų. Tiesa, Lietuvoje natūraliai auganti miškinė lelija sutinkama retai, tačiau hibridinių veislių yra atvežta labai daug, todėl laisvai išsirinksite ir gausybės spalvų bei raštų.

Nors lelijų svogūnėliai nėra lepūs, tačiau kai kurias veisles reikia saugoti nuo žiemos šalčio, apdengiant storu sluoksniu šiltinamosios medžiagos. Todėl prieš įsigydami, pasiteiraukite...

Rudenį sodinamos daugiametės gėlės

 Ar norėtumėte pavasarį pasitikti tarp gražiausių sodo žiedų? Jai taip, tuomet ruoštis reikės pradėti jau rudenį. Be to, norime akcentuoti, kad žiemos šalčius galės ištverti tik daugiametės gėlės, todėl apie jas ir pakalbėkime.

Tinkamiausias laikas daugiamečių gėlių sodinimui – rugpjūčio pabaiga ir rugsėjis. Jei nespėjote, o šalnos dar neprasidėjo, tuomet galite spėti į „pravažiuojantį traukinį“. Svarbiausia, kad svogūnėlis spėtų išleisti šaknis, kol nesukietėjo žemė, todėl pasidomėkite...

Hiacintų pražydinimas

 

Prasidėjus šaltiesiems metų sezonams, mūsų sodai praranda savo grožį. Pamažu išnyksta ryškios spalvos, malonūs aromatai ir mus supantis augmenijos žavesys, tuomet pradedame galvoti, kaip susigrąžinti vasarą bent jau į savo namus.

Vienas iš tokių sprendimų, galinčių padėti aplenkti gamtos ciklus – ankstyvas hiacintų pražydinimas. Šios smulkiažiedės, ryškiaspalvės, svajingo aromato gėlės gali džiuginti Jūs jau nuo ankstyvo pavasario.

Kaip pasirengti ankstyvajam...

Ar kopūstai bijo šalnų?

 

Paprasti baltagūžiai kopūstai yra tos “būtinosios” daržovės, sutinkamos beveik kiekviename darže. Žinoma, dabar lysvėse galima sutikti ir kitokių jų giminaičių - raudonųjų, garbanotųjų ir t. t.

Kopūstai - naudingos bei skanios vėlyvosios daržovės. Jos tinka tiek valgyti šviežias, tiek rauginti ar marinuoti. Laiku nuimti bei tinkamai laikomi kopūstai puikiai gali žiemoti švieži bei praturtinti Jūsų žiemos racioną. Šios daržovės gali sėkmingai pasitikti rudenines šalnas. Jos ne tik...

Kaip šaldyti daržoves žiemai?

 

Mūsų krašte nėra galimybių ištisus metus mėgautis šviežiomis daržovėmis ir žalumynais iš nuosavo daržo. Taigi, nuo seno žmonės ruošia daržovių atsargas žiemai iš anksto. Vienas paprasčiausių ir lengviausių būdų tą padaryti yra šaldymas.

Kodėl verta šaldyti:

● Tinkamai sušaldytos daržovės beveik nepraranda savo maistinių medžiagų;

● Šaldymas neatima daug laiko;

● Šaldymui nenaudojamas nei actas, nei cukrus, nei druska ar kiti priedai (skirtingai nuo konservavimo).

Kaip vyksta...

Rudens darbai braškyne

 

Vėstant orams kiekvienas sodininkas pasistengs tinkamai pasirūpinti savo puoselėjamais augalais, o šie vėliau apdovanos jį gausiu derliumi. Jei auginate braškes, jau žinote, jog jos mėgsta žmogaus dėmesį bei priežiūrą.

Nuėmus braškių derlių, prasideda pats svarbiausias jų priežiūros laikotarpis, kuris tęsiasi iki vėlyvo rudens. Jei šiuo laiku augalai bus geros būklės, kitais metais jie puikiai derės. Taigi, net ir pastebimai trumpėjant dienoms, su darbais braškių lysvėse apsileisti...