HIACINTAI IR JŲ RŪŠYSPo žiemos vis labiau laukiame ne tik intensyvesnės ir šiltesnės saulės, ryškesnių spalvų, bet ir sodresnių kvapų. Tai vadiname pavasariu. Ir jam galime pradėti ruoštis jau dabar, rudenį. Vienas iš lengviausių būdų – gėlynuose pasodinti hiacintų svogūnėlių ir laukti, kol jie sodą apglėbs ryškiomis spalvomis ir sodriu kvapu, nes būtent spalvos ir kvapas – skiriamieji hiacintų požymiai.

Hiacintų įvairovė

Hiacintas – tai 30–40 cm aukščio pavasarį žydinti svogūninė gėlė. Išsiskiria vienu stambiu...

PATARIMAI TULPIŲ AUGINTOJAMS

 


Tulpės – vienos iš mėgstamiausių pavasario gėlių, nes yra nesunkiai auginamos, anksti pražystančios ir stebinančios savo įvairove. Tulpės tinka tiek apželdinimui, tiek puokštėms gaminti, tiek dovanoti arba puošti namus, todėl tulpes auginti tikrai verta. Atrodo, juk dabar ruduo, o mes kalbame apie tulpių auginimą, juk žydi jos pavasarį... Tačiau sodinti tulpes reikia būtent dabar – rudenį. Taigi, dalinamės patarimais, kad tulpių sodinimas būtų atliktas tinkamai.

KAIP NUIMTI IR SAUGOTI DARŽOVIŲ DERLIŲ?

 


Ruduo – tikras darbymetis darže: reikia pasirūpinti visą vasarą puoselėtomis daržovėmis ir paruošti sąlygas jų sandėliavimui. Juk norisi kuo ilgiau skanauti pačių užaugintas gėrybes, pavyzdžiui, pomidorus, paprikas, moliūgus, morkas ir burokėlius. Taigi, kaip teisingai nuimti šias daržoves, kaip jas paruošti žiemai ir kokiomis sąlygomis laikyti?

Kada laikas nuimti derlių?

Apie daržovių derliaus nuėmimą reikia pradėti galvoti jau rugsėjo antroje pusėje, tačiau skubėti nereikia – būtina...

NARCIZAI IR JŲ RŪŠYS: AR VISAS ATPAŽĮSTAME?

 


Narcizai kaip ir tulpės – pavasarinės gėlės, signalizuojančios, kad pavasaris jau čia. Neįtikėtina, bet ši geltona gėlė yra viena iš populiariausių pasaulyje, o Vokietijoje – pati populiariausia: taip yra dėl to, kad visi laukia pavasario ir saulės, o narcizai šį laukimą apvainikuoja.

Geltona spalva – skiriamasis požymis

Neabejotinai, visiems narcizai asocijuojasi su geltona spalva. Tai skiriamasis šių gėlių požymis, nors pasaulyje yra išvesta ir kitų spalvų narcizų, tačiau jie yra...

KAIP PERSODINTI IR DAUGINTI DAUGIAMETES GĖLES?

 


Kartais klaidingai manoma, kad daugiametės gėlės – puikus pasirinkimas visiems, norintiems kartą gėles pasodinti, o vėliau ilgą laiką joms skirti tik minimalią priežiūrą ir džiaugtis dekoratyvumu. Tačiau tai netiesa: daugiametėms gėlėms reikalinga nuolatinė priežiūra, o svarbiausia – persodinimas ir dauginimas, nes būtent nuo šių veiksmų ir priklauso daugiamečių gėlių dekoratyvumas ir žiedų kokybė.

Nuo ko priklauso dekoratyvumas?

Daugiametės gėlės klasifikuojamos pagal amžiaus trukmę, t...

MOLIŪGAI – RUDENS PRANAŠAI


Moliūgų
derlius, nori nenori, asocijuojasi su artėjančiu rudens sezonu – šilta garuojančia moliūgų sriuba ir namų bei kiemo dekoracijomis Helovino šventės proga. Taip pat įvairiomis rudens gėrybių šventėmis ir varžytuvėmis, kas užaugins didesnį arba įdomesnį moliūgą. Taigi, kaip prižiūrėti moliūgus ir nuo kokių ligų saugoti, kad būtų kuo didžiuotis?

Moliūgų priežiūra

Moliūgai mėgsta atviras, saulėtas ir nuo vėjo apsaugotas augimo vietas, tačiau pakenčia ir nedidelį pavėsį. Moliūgų auginimas ir...