BALTOSIOS GARSTYČIOS – NATŪRALIOS TRĄŠOS


Prakalbus apie trąšas, daugelis omenyje turi chemines, mineralines ir kitas plačiai naudojamas trąšas, tačiau retas kuris pagalvoja apie natūralų tręšimo būdą – žaliąją trąšą, kuri dar kitaip vadinama, sideratais arba sideraliniais augalais. Kas tai yra, kaip pasirinkti sėklas žaliajai trąšai ir kuo sideratai – ypatingi?

Kas yra žalioji trąša ir kuo ji ypatinga?

Žalioji trąša – tai tam tikros augalų veislės, kurios yra specialiai sėjamos į dirvą, kad praturtintų dirvožemį maistinėmis medžiagomis...

ŠPINATAI – NE TIK PAVASARĮ


Daugeliui špinatai asocijuojasi su ankstyvu pavasariu, kai prasideda salotų ir kitų žalumynų, tame tarpe, ir špinatų, sezonas. Vėliau, kai prasideda kitų daržo gėrybių sezonas, žalumynai – neretai pamirštami. Tačiau nepelnytai. Štai špinatai gali būti auginami iki pat vėlyvo rudens. Be to juos drąsiai galima konservuoti arba šaldyti ir džiaugtis visą žiemą.

Špinatų nauda organizmui

Špinatai – itin organizmui naudinga daržovė, juose yra beveik visų žinomų vitaminų ir mineralinių medžiagų, itin...

DARŽOVIŲ LIGOS: PREVENCIJA IR NAIKINIMAS


Nuosavas daržas – malonumas galintis nesunkiai tapti nemaloniu rūpesčiu, ypač, jei daržoves užpuola įvairios ligos. Kiekvienas daržininkas privalo pasirūpinti savo daržu: imtis prevencinių priemonių prieš daržovių ligas, o pastebėjus pirmuosius ligų požymius, imtis atsakingo ligos sukėlėjų ir padarinių naikinimo. Taigi, kokios ligos puola daržoves ir kokių priemonių griebtis, jeigu Jūsų daržo ligos neaplenkė?

Kokios daržovių ligos dažniausios?

Daržovių ligas dažniausiai sukelia įvairūs grybai...

AGURKŲ PRIEŽIŪRA: SVARBIAUSI AKCENTAI


Agurkai
– bene populiariausia šiltnamiuose ir lauke auginama daržovė. Atrodo, visi daržininkai žino, kaip juos auginti, tačiau kasmet vis tiek iškyla klausimų arba nusiskundimų negausiu derliumi, apkartusiais agurkais ir užpuolusiomis ligomis. Todėl svarbu dar kartą pažymėti svarbiausius agurkų priežiūros aspektus.

Agurkų laistymas ir vaisių rinkimas

Agurkų derliui itin didelę reikšmę turi pakankamas drėgmės kiekis ir nuolatinis augalų laistymas. Per retas laistymas arba nereguliarus...

KAS YRA ŽALIOJI TRĄŠA IR KUO JI YPATINGA?


Kiekvienas: tiek ūkininkas profesionalas, tiek ir daržininkas mėgėjas svajoja apie gerą derlių. Ne paslaptis, kad derliaus kokybė bei gausa priklauso nuo įdėtų pastangų rūpinantis dirvožemiu. Vienas iš svarbiausių darbų dirvožemiui pagerinti – tręšimas. Šiandien yra daug įvairių cheminių trąšų, tačiau siekiantiems ne tik gausaus, bet ir sveiko derliaus rekomenduojame rinktis natūralias žaliąsias trąšas arba kitaip vadinamus sideratus.

Kas yra žalioji trąša?

ESMINIAI VEJOS PRIEŽIŪROS VASARĄ ASPEKTAI


Vasara – laikas, kai galime grožėtis išpuoselėta veja ir kai lakstome po ją basomis. Tačiau kartu – tai laikas, kai vejai reikia ne mažiau priežiūros nei pavasarį arba rudenį. Pagrindiniai vejos priežiūros darbai jau atlikti pavasarį, tačiau vasarą taip pat turime, ką veikti. Taigi, kokie pagrindiniai vejos priežiūros darbai vasarą?

Vejos priežiūra vasarą

Vasarą laukia trys didžiausi vejos priežiūros darbai – laistymas, pjovimas ir tręšimas, kurie privalo būti atliekami reguliariai.