PASAULIO VIRTUVĖ JŪSŲ LĖKŠTĖJE

 Kiekvienas mėgstame įprastą tradicinę virtuvę, tačiau vis labiau yra vertinama ir kitų pasaulio šalių virtuvės – amerikiečių, prancūzų, kinų ir kt. Kai susirasti receptus yra paprasčiau nei paprasta, o produktų įvairovė yra kaip niekada plati – verta išmėginti mūsų skoniui neįprastas arba net egzotines virtuves. Dar didesniais virtuvės šefais pasijausti padės, jei daržoves – net ir egzotines – užsiauginsite patys. O tai padaryti yra labai paprasta pasirinkus kitų šalių daržovių sėklas –

NUSPALVINKITE SODĄ PAVASARINĖMIS SPALVOMIS

Ar yra nepritariančių, kad įvairiausiomis spalvomis ir formomis pražydę vazonai nepuošia sodo arba terasos? Vargu. Žydinčios pavasarinės svogūninės gėlės, pavyzdžiui, begonijos, lelijos, kardeliai, jurginai ir kanos, sode sukuria neįtikėtinus paveikslus ir šventę akims ir sielai – tereikia tik trupučio fantazijos.

Kokias pavasarines svogūnines gėles auginti?

Populiariausios pavasarinės svogūninės gėlės yra begonijos, lelijos, kardeliai, jurginai ir kanos. Šios gėlės sodinamos pavasarį...

BALANDIS – SĖJOS LAUKE PRADŽIA. YRA BŪDAS JĄ PALENGVINTI

 Vis sparčiau šylantis oras signalizuoja apie sėjos lauke pradžią. Balandžio mėnuo, kai jau išeina įšalas – puikus laikas sėti lauke. Tiek patyrusiems sodininkams, norintiems, kad sėja būtų lengvesnė, tiek pradedantiems – puiki pagalba yra sėklos juostoje su trąšomis. Jos ne tik palengvina sėją, bet užtikrina kokybiškesnį ir gausesnį derlių, taip pat leidžia sutaupyti laiko, sėklų ir pinigų.

Kuo šis sėjos būdas pranašesnis už įprastą?

Iš sėklų juostoje sudygusių augalų nereikia retinti...

RABARBARAI – LIETUVIŠKIEJI KIVIAI

 Daugeliui kyla klausimas: rabarbarai – tai vaisiai ar daržovės? Teoriškai – daržovės, praktiškai – vaisiai, kai kurių vadinami lietuviškaisiais kiviais, nes yra saldžiarūgščio skonio ir plačiai naudojami konditerijoje: pyragų, ledų gamyboje. Kiekvienas atsimena senelių sode augančių ryškių augalų su dideliais lapais rūgštų skonį, tačiau kodėl dabar patys retai juos augina? „Nojaus sėklos“ pasakoja, kaip sodinti, auginti ir vartoti šiuos nuostabaus skonio augalus.

Šimtas...

Į mokyklos prisiminimus sugrąžinantys kardeliai

 Kardelis – daugiametė skinti tinkama gėlė, kilusi iš Pietų Europos, Pietų ir Vidurio Afrikos, Mažosios ir Vidurio Azijos. Ši išskirtinė gėlė visiems asocijuojasi su rugsėjo pirmąja ir mokykla, nes kaip tik šiuo metu pasiekia žydėjimo piką, yra šventiška ir puošni, o nuskinta laikosi palyginti ilgai. Kardeliai vertinami dėl lengvos priežiūros, nesudėtingo dauginimo ir, svarbiausia, spalvų įvairovės.

Kardeliai sodinami balandžio–birželio mėnesiais, o žydi liepą–spalį. Mėgsta gerai saulės...

Dėmesį prikaustančios lelijos ir jų įvairovė

 Lelijos – nuostabiai puošnios, bet lengvai auginamos gėlės, puikiai vešančios tiek dirvoje, tiek vazonuose. Šios karališkos daugiametės gėlės yra kilusios iš Azijos, tačiau puikiai auga ir lietuviškuose darželiuose. Šios gėlės ilgai išsilaiko nuskintos, todėl dažnai komponuojamos į puokštes, o nuo žiedų spalvų ir dydžių įvairovės raibsta akys.

Lelijos pagal žiedų formą skirstomos į tauriškąsias, kurių žiedai yra taurės pavidalo, išaugę į šalis, svyrančiąsias, kurių žiedai yra vamzdiškos...