Kaip išsirinkti tinkamiausią vejos žolių mišinį?

Tam, kad aplink namus augantis žaliasis kilimas kasdien džiugintų Jūsų akis, visų pirma reikia jį pasėti. Tvarkinga, vešli, sodrios spalvos veja gali atstoti gėlynus ir sukurti aplinkoje ypatingai atpalaiduojančią nuotaiką.

Vejos paskirtis

Ar žinojote, kad vejos paskirtis gali būti įvairi? Tai ne tik žalia pievutė, ant kurios smagu pasivaikščioti basomis kojomis ar surengti pikniką. Prieš pirkdami sėklų mišinį vejai, būtinai apgalvokite:

  1. Jūsų veja tik dekoratyvinė? Ar ant jos bus dažnai...

Ką reikia žinoti apie profesionalias sėklas?

 

Visiems nuo seno puikiai žinoma, kad daržovės – tai pati svarbiausia ir pagrindinė žmogaus mitybos raciono dalis. Taip yra todėl, kad valgydami šiuos natūraliai užaugintus maisto produktus, žmonės gauna visų, organizmui būtinų ir naudingų vitaminų bei mineralų.

Kiekviena, darže užauginta ar turguje nusipirkta, daržovė pasižymi savitu skoniu. Taip pat kiekviena skirtingai valgoma ar apdorojama prieš vartojimą. Tad visiškai nekeista, jog skiriasi ir daržovių sėklos. Ne tik savo išvaizda...

Ką reikia žinoti apie augalų apsaugos priemones?

Gamtoje visi vieni kitiems daro poveikį, deja, ne visada jis teigiamas žmogaus atžvilgiu. Vabzdžiai ir kiti gyviai neskirsto, kas priklauso jiems, o kas – ne. Todėl savo derlių tenka ginti ne tik nuo įvairių šliužų, bet ir nuo ligų.  

Kieno saugumu reikia pasirūpinti:

  1. vaismedžių ir vaiskrūmių;
  2. daržovių;
  3. dekoratyvinių augalų (gėlių, krūmų, medžių).

Priežiūros reikia visai augmenijai: ne tik kuri mus maitina, bet ir kuri puošia aplinką.

Kokios yra augalų apsaugos...

Kas yra durpių substratas, bei kam jis naudojamas?

Tam, kad Jūsų augalai gerai augtų, žydėtų ar augintų vaisius, jiems būtina sudaryti tinkamas sąlygas. Deja, paprastai Jūsų kiemo ar daržo dirvožemis nebūna pats geriausias, todėl augalų mylėtojai dažnai perka specialų durpių substratą.

Durpių substratas išgaunamas iš natūralios, gamtoje susidarančios medžiagos - durpių. Jos susidaro pelkėse ir raistuose, kur kaupiasi perteklinis vanduo. Šios organinės nuosėdinės uolienos laikomos naudingomis Lietuvos iškasenomis. Jos susiformuoja dėl deguonies...

Birželis – paskutinis daržovių sėjos mėnuo

Nuo vasario mėnesio prasideda daiginimo darbai ir pasiruošimas naujo derliaus auginimui. Birželis – jau paskutinis mėnuo, kada galime sodinti pavasarį išaugintus daigus ir sėti tiesiai į dirvą. Žinoma, kai kuriuos augalus pakartotiniam derliui galima sėti ir liepą bei rugpjūtį. Tačiau tradiciškai, pirmas vasaros mėnuo, skirtas sėjos darbų užbaigimui.

Kaip pasirengti sėjai?

Jei norite kokybiško ir gausaus derliaus, pirmiausia reikėtų tinkamai parengti lysves:

  1. pirma jas tinkamai...

Ekologiškų sėklų pranašumas

Pavasariui vis labiau įsibėgėjant, daržininkų rankos pačios savaime tiesiasi į parduotuvių lentynose išdėliotas sėklų pakuotes. Ir visiškai nenuostabu, jog dažnas pasimeta tarp visos gausios pasiūlos.  Atrodytų, daržovės tos pačios, o nuo sėklų pakuočių ir kainų įvairovės net galva apkvaišta. Juk norisi užsiauginti sveikų ir sintetika bei chemikalais neprisotintų daržovių. Tačiau ekologiškos sėklos kainuoja brangiau nei kitos. Todėl ne vienas susimąsto ir sudvejoja ar tikrai verta...