Kaip paruošti veją žiemai?

Nuo seno Lietuvoje vejomis mažai kas rūpindavosi, nes jų priežiūra baigdavosi su paskutiniu žolės pjovimu vasaros pabaigoje – rugsėjo pradžioje. Vis tik, keičiasi laikai, o kartu su jais ir požiūris. Tad, jei norite vejos lyg iš paveikslėlio, tuomet reikės pasidomėti, kaip tinkamai prižiūrėti ir rūpintis ja didžiąją metų dalį.

Pirmas svarbus žingsnis turėjo būti atliktas dar rengiant patį vejos plotą – tai tinkamas drenažas. Jeigu toje vietoje nuolat telkšo balos, apie estetišką pievos grožį...

Lelijų sodinimas rudenį

Lelijos – vienos iš žinomiausių ir mėgiamiausių daugiamečių svogūninių gėlių, karaliaujančių pasaulyje jau ne vieną tūkstantį metų. Tiesa, Lietuvoje natūraliai auganti miškinė lelija sutinkama retai, tačiau hibridinių veislių yra atvežta labai daug, todėl laisvai išsirinksite ir gausybės spalvų bei raštų.

Nors lelijų svogūnėliai nėra lepūs, tačiau kai kurias veisles reikia saugoti nuo žiemos šalčio, apdengiant storu sluoksniu šiltinamosios medžiagos. Todėl prieš įsigydami, pasiteiraukite...

Rudenį sodinamos daugiametės gėlės

 

Ar norėtumėte pavasarį pasitikti tarp gražiausių sodo žiedų? Jai taip, tuomet ruoštis reikės pradėti jau rudenį. Be to, norime akcentuoti, kad žiemos šalčius galės ištverti tik daugiametės gėlės, todėl apie jas ir pakalbėkime.

Tinkamiausias laikas daugiamečių gėlių sodinimui – rugpjūčio pabaiga ir rugsėjis. Jei nespėjote, o šalnos dar neprasidėjo, tuomet galite spėti į „pravažiuojantį traukinį“. Svarbiausia, kad svogūnėlis spėtų išleisti šaknis, kol nesukietėjo žemė, todėl pasidomėkite...

Hiacintų pražydinimas

 

Prasidėjus šaltiesiems metų sezonams, mūsų sodai praranda savo grožį. Pamažu išnyksta ryškios spalvos, malonūs aromatai ir mus supantis augmenijos žavesys, tuomet pradedame galvoti, kaip susigrąžinti vasarą bent jau į savo namus.

Vienas iš tokių sprendimų, galinčių padėti aplenkti gamtos ciklus – ankstyvas hiacintų pražydinimas. Šios smulkiažiedės, ryškiaspalvės, svajingo aromato gėlės gali džiuginti Jūs jau nuo ankstyvo pavasario.

Kaip pasirengti ankstyvajam...

Ar moliugai bijo šalčio?

Ruduo be spalvoto moliūgų derliaus - beveik ne ruduo. Pastaruoju metu jie labai išpopuliarėjo. Šios ryškiaspalvės daržovės ne tik labai dekoratyviai atrodo, bet ir yra puikus karotino bei įvairių vitaminų šaltinis. Tai tikras maistinių skaidulų bei antioksidantų lobynas. Apie jų naudą žmogaus organizmui galima prirašyti ne vieną lapą. Maistui vartojamas tiek moliūgo minkštimas, tiek sėklos, tiek lapai ir net žiedai. Jų formų, dydžių bei spalvų įvairovė tiesiog stebina.

Jei Jums reikia...

Ar kopūstai bijo šalnų?

 

Paprasti baltagūžiai kopūstai yra tos “būtinosios” daržovės, sutinkamos beveik kiekviename darže. Žinoma, dabar lysvėse galima sutikti ir kitokių jų giminaičių - raudonųjų, garbanotųjų ir t. t.

Kopūstai - naudingos bei skanios vėlyvosios daržovės. Jos tinka tiek valgyti šviežias, tiek rauginti ar marinuoti. Laiku nuimti bei tinkamai laikomi kopūstai puikiai gali žiemoti švieži bei praturtinti Jūsų žiemos racioną. Šios daržovės gali sėkmingai pasitikti rudenines šalnas. Jos ne tik...