Narcizų sodinimas ir priežiūra

Narcizas – tai viena pirmųjų pražystančių pavasario gėlių. Tai šilumą ir džiaugsmą atnešanti gėlė, kurios žiedų laukia kiekvieno gėlyno savininkė. Narcizų kvapas yra svajingas ir saldus, o kiekviena šio augalo rūšis išsiskiria savitais bruožais – vienų karūnėlės yra itin puošnios, kitų – paprastesnės, skiriasi kiekvienos rūšies žiedlapių forma. Ypač puošnūs ir įstabūs yra puokštiniai narcizai, džiuginantys gausiu žiedų būriu.

Kad šis augalas tikrai puoštų Jūsų pavasarinį gėlyną, būtinas tinkamas...

Lelijų auginimas ir priežiūra

Lelija – tai lyg kiekvieno gėlyno karalienė – šios gėlės rūšių yra virš šimto, todėl kiekviena augalų mylėtoja gali išsirinkti jai pačią mieliausią lelijų rūšį. Lelijos yra simboliškos gėlės, kurios figūruoja daugybėje dainų ir meno kūrinių. Tai skaistumo, dorovės ir šviesos gėlė, kurią verta auginti kiekvieno gėlyno ar sodo savininkui.


Lelijos yra daugiametės svogūninės gėlės. Svogūnėliai yra įsodinami į žemę, o gražiausius žiedus vienoje vietoje krauna apie 5 metus, todėl praėjus šiam...

Rudenį prasideda svogūninių gėlių ruošimas pavasariui

Artėjantis ruduo tarsi pristabdo vasaros linksmybes, keliones, darbus atvirame lauke. Tačiau tikrieji sodininkai žino – svogūninių gėlių ruošimas kitam sezonui dar tik prasideda. Kai temperatūra ima palaipsniui kristi, vis dažniau prapliumpa lietus, pats metas pirkti ir sodinti gėlių svogūnėlius. Rudenį atlikus šiuo darbus, pavasarį svogūninės gėlės gausiai pražysta spalvingiausiais žiedais. Pateiksime keletą patarimų, kokias gėles ir kaip tinkamai paruošti kitam pavasariui.

Dekoratyviniai česnakai – ilgai žydinčios ir kenkėjų nebijančios gėlės

Įspūdingos išvaizdos rudeninės gėlės, kurių auginimas bei priežiūra teiks vien džiaugsmą – tai dekoratyviniai česnakai. Pasodinti tinkamoje dirvoje, jie gali žydėti labai ilgai, o išskiriamas įdomus, gana intensyvus kvapas yra nemalonus įvairiems kenkėjams. Natūraliai patys apsisaugojantys dekoratyviniai česnakai, reikalauja minimalios priežiūros. Tad, kaip pagerinti jų augimo sąlygas, kad nuotaikingi šių rudeninių gėlių žiedai sodus puoštų iki pat pirmųjų šalnų?

Populiariausios tulpių rūšys

Tulpės (lot. Tulipa) — vienos gražiausių lelijinių augalų atstovių. Šie svogūniniai augalai kilo iš Azijos. Laikui bėgant tulpių grožis pasklido po daugelį pasaulio šalių. Šiomis dienomis tulpės puošia gėlių darželius, sodus ir viešąsias erdves. Tai viena mėgiamiausių gėlių, dovanojamų įvairiomis progomis.

Sunku tiksliai atsakyti kiek ir kokių yra tulpių veislių. Manoma, kad šiandien yra daugiau nei dešimt tūkstančių skirtingų tulpių rūšių. Jos skiriasi savo ūgiu, spalvomis, žiedo formomis...

Tulpių sodinimas: patarimai tulpių mylėtojams

Tulpės — vienos gražiausių pavasario gėlių. Šios pavasario šauklės yra daugiamečiai svogūniniai augalai, priklausantys lelijinių augalų genčiai. Priskaičiuojama daugiau nei 150 tulpių rūšių. Tulpių gimtinėmis laikomos Šiaurės Afrika, Azija ir kai kurie Europos regionai. Šiandien tulpės suskirstomos į 15 skirtingų klasių, kurios sudaro 4 pagrindines grupes. Grupės klasifikuojamos pagal žydėjimo laiką: ankstyvosios, vidutinio žydėjimo, vėlyvosios ir laukinių tulpių veislės.