Žirniai — skanūs ir naudingi

Žirniai (lot. Pisum sativum) — pupinių augalų šeimos, vienmetis, žolinis augalas. Žirniai laikomi vienu seniausių žolinių kultūrų, plačiai paplitusių visame pasaulyje. Žirniai vertinami dėl maistinių savybių kiekio. Juose gausu baltymų, angliavandenių, vitaminų, mineralinių druskų, kalcio ir geležies. Žirniai skirstomi į šparaginius ir gliaudomuosius. Atsižvelgiant į brendimo laiką žirniai yra dalijami į: ankstyvuosius, vidutinio ankstyvumo ir vėlyvuosius. Pagal aukštį žirniai klasifikuojami į...

Dažniausiai pasitaikančios agurkų ligos

Agurkai yra skani ir sveika daržovė, kurią augina daugelis iš mūsų. Tačiau, įvairios bakterinės, grybelinės ir virusinės agurkų ligos bei kenkėjai sumažina derlių, arba visai jį sunaikina. Agurkų ligos gali atsirasti dėl: netinkamo dirvožemio, nepakankamo drėkinimo, temperatūros pokyčių ir kitų priežasčių. Taigi, kokios yra pagrindinės agurkų ligos ir kaip jas atpažinti?

Miltligė. Šios agurkų ligos požymiai — baltos spalvos miltuotos apnašos. Miltligė pažeidžia visas augalo dalis: lapus...

Pomidorų ligos — kaip jų išvengti?

Pomidorai — viena mėgstamiausių ir dažniausiai auginamų daržovių. Vos tik atšilus orams sodiname juos šiltnamiuose ir lysvėse, tikėdamiesi sulaukti ankstyvo ir gausaus derliaus. Tačiau, neretai pasitaiko, kad pomidorus užpuola įvairios ligos, įtakojančios būsimo derliaus dydį ir kokybę. Pagrindinės pomidorų ligos yra fitoftorozė, šaknų puvinys, pilkoji dėmėtligė, miltligė, pomidorų sausligė ir pomidorų bakteriozė.
Pomidorų ligų požymiai.

Fitoftorozė arba rudasis puvinys — tai pavojinga ir...

Vaikų sėklų linija „Kids Dream Garden“

Daržas gali būti vieta, kurioje vaikai ne tik krykštauja šalia dirbančios mamos, bet ir vieta, kurioje jie patys mokosi ir eksperimentuoja su augalais. Sėklų linija, skirta vaikams skatina mažuosius domėtis augalų sodinimu ir jų auginimo darbais. Vaikų sėklų linija „Kids Dream Garden“ — tai mažojo daržininko pradžiamokslis. Vaikų sėklų linijos privalumai:

• Skatinamas vaikų užimtumas.
• Ugdomas savarankiškumas ir kartu noras bendradarbiauti su suaugusiais.
• Skatinamas teisingas požiūris į...

Braškių veislės ir jų ypatumai

Braškės (lot. Fragaria x ananassa) — daugiametis erškėtinių šeimos augalas, priklausantis žemuogių genčiai. Braškės yra vienos ankstyviausių vasaros uogų, užderančių jau pirmaisiais vasaros mėnesiais. Skanios, aromatingos uogos turi ir daug vitaminų bei maistingųjų medžiagų. Priklausomai nuo veislės braškes galima sodinti pavasario pabaigoje arba rudens pradžioje. Sodinama daigais, pamulščiuojame. Būtina ravėti piktžoles, purenti žemę. Žinomiausios ir labiausiai mėgiamos yra šios Frigo braškių...

Vejų mišiniai Hortnas

Žalia, vešinti ir kvepianti veja — neatskiriama mūsų aplinkos detalė. Kiekvienas puoselėjame savo sodo, kiemo, ar vasarnamio aplinką, prižiūrime augančią žolę. Tam, kad žalia, minkšta veja nuolat džiugintų jūsų akis, būtina tinkamai ir atsakingai išsirinkti vejos mišinius.
Vejų sėklos Hortnas puikiai tinka dekoratyvinio sodo puoselėjimui, naujų žemės plotų apželdinimui ir nuskurdusių kiemo plotų atgaivinimui.

Vejų mišiniai Hortnas sėjami atsižvelgiant į vejos paskirtį, ir vietą, kurioje...