Kas yra durpių substratas, bei kam jis naudojamas?

Tam, kad Jūsų augalai gerai augtų, žydėtų ar augintų vaisius, jiems būtina sudaryti tinkamas sąlygas. Deja, paprastai Jūsų kiemo ar daržo dirvožemis nebūna pats geriausias, todėl augalų mylėtojai dažnai perka specialų durpių substratą.

Durpių substratas išgaunamas iš natūralios, gamtoje susidarančios medžiagos - durpių. Jos susidaro pelkėse ir raistuose, kur kaupiasi perteklinis vanduo. Šios organinės nuosėdinės uolienos laikomos naudingomis Lietuvos iškasenomis. Jos susiformuoja dėl deguonies...

Birželis – paskutinis daržovių sėjos mėnuo

Nuo vasario mėnesio prasideda daiginimo darbai ir pasiruošimas naujo derliaus auginimui. Birželis – jau paskutinis mėnuo, kada galime sodinti pavasarį išaugintus daigus ir sėti tiesiai į dirvą. Žinoma, kai kuriuos augalus pakartotiniam derliui galima sėti ir liepą bei rugpjūtį. Tačiau tradiciškai, pirmas vasaros mėnuo, skirtas sėjos darbų užbaigimui.

Kaip pasirengti sėjai?

Jei norite kokybiško ir gausaus derliaus, pirmiausia reikėtų tinkamai parengti lysves:

  1. pirma jas tinkamai...

Ekologiškų sėklų pranašumas

Pavasariui vis labiau įsibėgėjant, daržininkų rankos pačios savaime tiesiasi į parduotuvių lentynose išdėliotas sėklų pakuotes. Ir visiškai nenuostabu, jog dažnas pasimeta tarp visos gausios pasiūlos.  Atrodytų, daržovės tos pačios, o nuo sėklų pakuočių ir kainų įvairovės net galva apkvaišta. Juk norisi užsiauginti sveikų ir sintetika bei chemikalais neprisotintų daržovių. Tačiau ekologiškos sėklos kainuoja brangiau nei kitos. Todėl ne vienas susimąsto ir sudvejoja ar tikrai verta...

Frigo braškių daigų asortimentas

Žodis frigo reiškia, kad tai šaldyti braškių daigai, kurie iš karto yra paruošti sodinti, o uogas veda jau po 6–8 savaičių nuo daigų pasodinimo. Tai garantuoja, kad pasodinę Olandiškus frigo braškių daigus balandžio pabaigoje arba gegužės mėnesį, dar šią vasarą galėsite mėgautis saldžiomis ir sultingomis uogomis.

Jei nežinote kaip ir kur juos sodinti, galite daugiau apie tai paskaityti čia.

O jei nežinote kokią veislę pasirinkti, tai pristatome jums Nojaus.lt braškių daigų asortimentą 2020...

Mini vaismedžių sodinimo ir auginimo ABC

Nykštukiniai (Mini) vaismedžiai užauga iki 1,5 m aukščio (sodinukas 2 – 3 metų amžiaus), tačiau vaisiai užauga įprasto dydžio. Nykštukinės kilmės vaismedžiai vaisius sunokina ankščiau, nei įprastas medelis.

Tinkami auginti balkonuose, terasose, vazonuose ar sodinti į žemę sode bei kieme. Vaismedžiai užauginti Olandijoje, profesionalų augintojų, kurie šioje veikloje specializuojasi daugiau nei 30 metų. Vaismedis 002

 

Bendra informacija apie vaismedžių ir kaulavaisių auginimą:

Našlaičių auginimo įpatumai

Našlaitės – vienos iš populiariausių gėlių mūsų krašte. Jas auginame prie namų ir kapinėse, soduose ir viešose erdvėse. Našlaičių yra apie 500 rūšių, jos skiriasi spalvomis ir margumu, taip pat lapų forma. Šios gražuolės nelepios ir gerai auga mūsų klimato sąlygomis.

Kada sėti našlaites?

Sėjos laiką galite rinktis pagal planuojamo žydėjimo metą. Jei norite žiedų pavasarį – sėkite liepos pabaigoje ar rugpjūčio mėnesį. Jeigu pasėsite birželį – sužydės rudenį.