Gėlynų tvarkymas

Gėlynas – tarsi šeimininko vidinio pasaulio ir fantazijos atspindys. Vieniems gėlynų tvarkymas – poilsis ir džiaugsmas, o kitiems – pelną nešanti veikla. Kad ir kokie būtų Jūsų interesai – gėlių sodinimas reikalauja atidumo, planavimo ir, svarbiausia, meilės. Juk šis trapus grožis mūsų akių atgaiva ir įkvėpimas.

Tad nuo ko pradėti?

Pirmiausia derėtų įvertinti sklypo dirvožemio ir klimato sąlygas. Vienur žemė bus drėgnesnė, derlingesnė, kitur – sausesnė bei skurdesnė. Viena dalis ploto skendės...

Svogūninės lauko gėlės

 

Jeigu nemėgstate ar neturite laiko kasmet planuoti, kokias gėles sodinti, tuomet rekomenduojame rinktis svogūnines, o ne vienmetes. Daugiametės svogūninės gėlės kasmet gali atželti ir daugintis toje pačioje vietoje net ne vieną dešimtmetį.

Svogūninių gėlių yra daugybė skirtingų veislių – vienos žydi ankstyvą pavasarį, kitos – vasarą, trečios džiugina akį išlydint šiltąjį metų sezoną.

Jei pasodinsite rugpjūčio – rugsėjo mėnesį tulpių, narcizų, krokų ar kitų ankstyvųjų gėlių...

Kada tręšti daržoves?

 

Šiais laikais kažin, ar rasime daržininką, kuris augina daržoves visai jų netręšdamas. Vieni jų renkasi natūralias laiko patikrintas trąšas (pavyzdžiui, mėšlą, žolių raugą ir pan.), kiti perka jau paruoštas šiuolaikines trąšas iš sodo prekių parduotuvių. Kad tą reikia daryti, neabejoja niekas, tačiau kada yra tinkamiausias laikas?

Augalui maisto medžiagų reikia tik tada, kai jis auga, leidžia lapus, žydi, ar nokina vaisius. Artėjant rudeniui, baigiasi augimas. Daugiamečių augalų maisto...

Ar paprikos bijo šalnų?

 

 

Mūsų mėgstamos įvairiaspalvės saldžiosios ir aitriosios paprikos Lietuvos klimatu per daug nesižavi. Šioms lepioms, tačiau vertingoms savo sudėtimi, “poniutėms” labiau patiktų augti ir derėti šiltesniuose kraštuose. Paprikos kilusios iš Pietų Amerikos, Meksikos, o į Europą atvyko kartu su žymiuoju Kristupu Kolumbu. Nežinia, ar toji Europa patiko paprikoms, tačiau europiečiai jas tikrai įvertino.


Mėgstamos šios daržovės ir ant lietuviško stalo. Nepaisant šilumamėgiško...

Agurkų erkutės - kaip jas atpažinti?

 

Agurkus mėgstame ne vien tik mes. Jais noriai mėgaujasi įvairūs ligas sukeliantys organizmai, vabzdžiai bei kiti kenkėjai. Vienas jų - voratinklinė erkutė. Šis mažytis, plika akimi sunkiai įžiūrimas, apie 0,5 mm dydžio voragyvis, mėgstantis įsikurti apatinėje agurko lapo pusėje, Jūsų būsimam agurkų derliui gali atnešti didžiulius nuostolius. Juk agurkų erkutės bei jų lervos maitinasi augalų sultimis.

Šių kenkėjų plitimui labai palankus sausas oras bei didelis piktžolių kiekis. Taigi...

Krokų auginimas

 

Pavasaris, be pirmųjų žiedų dar nesuvešėjusios žalumos fone - ne pavasaris. Net, jei gyvenate bute ir nieko nesuprantate apie gėles bei jų auginimą, orams šylant Jūsų akys nevalingai lauke ima ieškoti ko nors žydinčio. Vieni tų drąsiausių, pirmųjų pavasarį pražystančių augalų yra krokai. Tai vieni iš seniausių kultūrinių prieskoninių bei dekoratyvinių augalų. Jų ryškių baltų, geltonų ir violetinių žiedelių tiesiog neįmanoma nepamatyti, o pamačius - jais nesigrožėti.