Amarilio auginimas ir priežiūra

 Amarilis – svogūninė gėlė, dažniausiai auginama vazonuose. Į mūsų kraštus atkeliavo net iš Pietų Amerikos ir dėl savo kvapnių, smulkių, į lelijas panašių žiedų tapo išties populiarus. Tiesa, kai kurie amarilio hibridai nekvapnūs, tačiau žiedų grožis sužavi dažną gėlių mylėtoją.

Amarilio (lot. Amaryllis) tikrasis pavadinimas – meilenis (lot. Hippeastrum). Priklausomai nuo rūšies, amarilių būna įvairių spalvų: rausvi, raudoni, oranžiniai, balti ar net margi.

Daugiamečiai prieskoniniai augalai

 

Turbūt dauguma esame įpratę prie tradicinių prieskoninių augalų, tokių, kaip krapai ir petražolės. Tačiau jų yra kur kas daugiau ir tikrai verta išbandyti naujus skonius, gardinant jau pamėgtus patiekalus.

Taigi, kokius daugiamečius prieskoninius augalus verta išsiauginti?

Raudonėliai tiks tiek daržovių ir salotų, tiek mėsos bei žuvies patiekalams. Šis žalumynas primena mairūno kvapą, žydi rausvais smulkiais žiedais ir gerai auga lengvoje, purioje priesmėlio ar priemolio dirvoje...

Petražolių auginimas

Šie dvimečiai prieskoniniai, iš Viduržemio jūros regiono kilę, augalai šiuo metu yra populiarūs beveik visose pasaulio virtuvėse, taip pat naudojami farmacijoje, kosmetikoje. Ar žinojote, jog petražolėse vitamino C yra penkis kartus daugiau nei citrinose? Jos taip pat palankiai veikia virškinimą, žadina apetitą, o patiekalams suteikia nuostabų skonį ir aromatą.

Petražolės gali būti šakninės (maistui tinka ir lapai, ir šaknys), arba lapinės (vartojami tik lapai). Auginkite jas purioje priemolio...

Gėlynų formavimas

 

Gražiai suformuotas bei prie aplinkos priderintas gėlynas gali paversti Jūsų sodą ar kiemą tikra atgaivos akims ir širdžiai oaze. Skirtingais metų laikais žydintys augalai įtrauks Jus į natūralų gamtos ritmą ir priartins prie gamtos.

Prieš formuodami savo gėlynus, pamąstykite, kokį vaizdinį rezultatą norite pasiekti. Pavaikštinėkite po teritoriją bei įvertinkite, kuri vieta labiausiai tiks žydinčiai oazei. Gėlynas neturėtų būti užslėptas nuo akių - juk norėsite kasdien juo grožėtis...

Pupelių rūšys

 

Pupelės yra labai vertingos bei maistingos ankštinės daržovės, kurių verta užsiauginti kiekvienam daržo mylėtojui. Be to, šie vienmečiai augalai yra vieni iš mažiausiai reiklių, todėl tinka net ir pradedantiesiems.

Manoma, kad šie augalai atkeliavę iš Pietų Amerikos, o maistui pradėti auginti XVI a. viduryje. Savo maistinės vertės dėka jie nusipelnė ypatingos vietos tarp daržovių ir šiuo metu yra auginami bei mėgstami beveik visame pasaulyje.

Pagal paskirtį pupelės skiriamos į dvi...

Daugiamečių gėlių gėlynas

 

Kieme, sode, ar šalia namo įvairiaspalvių gėlių norime visi, tačiau ne visi pasiruošę gėlynui skirti per daug laiko, tupinėti aplink jį bei kasmet ieškoti gėlių sėklų, ar daigų, daiginti, persodinti ir t. t. Rinkitės daugiametes gėles. Jeigu tinkamai susodinsite ir prižiūrėsite, jų žiedais galėsite džiaugtis metai iš metų. Šių augalų antžeminės dalys orams vėstant nunyksta, tačiau pavasarį vėl atželia ir ima kaupti jėgas naujam žydėjimui.

Rinkdamiesi daugiamečius augalus bei planuodami...