Stebuklingo šalavijo savybės

Šalavijas - augalas, nuo senų senovės vertinamas įvairiuose pasaulio kraštuose dėl savo gydančio poveikio. Žodis „šalavijas“ kilęs iš lotyniško „salvare“, kuris reiškia „gydyti, gelbėti“. Manoma, kad šiuo augalu smilkant namus, į juos prišaukiama gerovė ir atbaidomos piktos dvasios.

Šių augalų gimtieji kraštai - Viduržemio jūros pakrantės. Jie natūraliai auga Vidurio Europoje, Balkanuose, Kryme. Lietuvoje auginami darželiuose kaip vaistiniai ir prieskoniniai augalai. Šis notrelinių šeimos...

Kvapusis mairūnas ne tik vyriškumo ir džiaugsmo simbolis

Kvapusis mairūnas - tai puikus prieskoninis ir vaistinis augalas, vertinamas beveik visoje Europoje. Šie augalai puikiai jaučiasi humusingoje priemolio ar priesmėlio dirvoje, saulėtoje vietoje apsaugotoje nuo vėjo.

Mairūnai atkeliavo iš Indijos. Senovės Graikijoje ir Romoje buvo manoma, kad jų aliejus skatina meilę, o aromatas saugo nuo nelaimių ir ligų, suteikia džiaugsmo, stiprina vyriškumą. Šio augalo pagalba net buvo galima panaikinti maginius užkeikimus. Iš jo pagaminti smilkalai...

Kuo naudinga vaistinė melisa?

Melisų arbatos tikrai esate ragavę ne vienas. Šis žolinis daugiametis augalas gali užaugti iki 30-80 cm aukščio ir turi citrinoms būdingą kvapą (dėl vitamino C, eterinių aliejų ir naudingų organinių rūgščių). Žydi liepą ir rugpjūtį smulkiais baltais ar rausvais žiedeliais. Vaistinės melisos natūraliai paplitusios Pietų ir Pietryčių Europoje, Šiaurės Afrikoje. Lietuvoje jos auginamos soduose, daržuose. Jos mėgsta saulėtą, nuo vėjo apsaugotą vietą ir drėgną derlingą dirvą.

5 svarbiausi dalykai prižiūrint veją

Prižiūrėta veja – tarsi žalias kilimas, kuriuo galime didžiuotis ir kasmet puoselėti. Nors žolė auga pati, tačiau be žmogaus dėmesio veja dažniausiai atrodo neestetiškai. Kaip prižiūrėti, kad ji būtų kiemo puošmena?

Prieš aptardami priežiūros būdus, pirmiausia pakalbėkime apie svarbiausią dalyką – vejos paruošimą. Juk paprastą, gamtos suformuotą pievą galima taisyklingai pjauti, laistyti, tačiau ji vis tiek bus nelygi, kauburiuota, todėl būtina žinoti svarbiausius vejos  puoselėjimo...

Kambarinių gėlių persodinimo patarimai

 

Kambaryje auginami augalai atitrūkę nuo savo natūralios aplinkos, tačiau sudarius jiems tinkamas sąlygas gali gyvuoti daugybę metų bei džiuginti savo augintojus. Vienas pagrindinių skirtumų tarp augimo lauke ir augimo vazone yra tas, jog augalo šaknys turi ribotą vietą plėstis.

Kai kurie nelepūs, lėtai augantys augalai, turintys nedideles šaknis, tame pačiame vazonėlyje gali augti kelerius metus. Tuo tarpu kitus tenka persodinti kasmet. Kambarinių gėlių mylėtojams svarbu prisiminti...

Vasarinių kopūstų sodinimas šiltnamyje

Kopūstai - vienos iš populiariausių daržovių Lietuvoje. Jie auginami ne tik dideliuose ūkiuose, bet ir daržuose. Žinoma, mažesnio ploto derliaus užteks salotoms, sriuboms ir kitiems patiekalams tik ribotą laiką. Tačiau tikrai verta užsiauginti šių dražovių patiems, nes tai vitamino C šaltinis, taip pat ir kitų vertingų, organizmui reikalingų medžiagų. Išoriniuose kopūsto lapuose vitaminų beveik du kartus daugiau nei vidiniuose, tad jei jie nepažeisti kenkėjų ir ligų, verčiau nemeskite.