Pupelių sodinimas šiltnamyje

Nors pupelės Lietuvoje auginamos jau seniai, tačiau jos atkeliavo iš šiltų kraštų. Romos imperijoje pupeles naudodavo ne tik maistui, bet ir kosmetikai. Buvo manoma, kad jos balina odą ir lygina raukšleles. Tačiau Europoje jos paplito tik XVI a. Iki šių dienų pupelės vertinamos dėl baltymų, ląstelienos, angliavandenių, amino rūgščių, vitaminų C, B, kalio, fosforo ir t.t. Pupelės iš dalies gali pakeisti mėsos patiekalus.

Pupeles galima skirstyti į dvi grupes – gliaudomasias ir šparagines

Populiariausios dvimetės gėlės lauke

Dvimetės gėlės mus džiugina dvejus metus, tad kodėl jų neužsiauginus lauke? Jums prireiks tinkamai paruoštos žemės ir sėklų arba daigų. Tad aptarkime kokias dvimetes gėles galite auginti ir kokia jų priežiūra.

Dažniausiai auginamos dvimetės gėlės

Našlaitės. Tai vienos iš populiariausių lietuvių darželių gėlių. Šių gražuolių galite rasti įvairių veislių ir spalvų. Žmonės dažniausiai renkasi tikrąsias ir darželines našlaites. Jos skiriasi savo atspalviais – vienos vienspalvės, kitos margos. Tai...

Ką kovo mėnesį būtina nuveikti darže?

Kiekvienais metais kovo klimatas šiek tiek skiriasi. Kartais saulė labiau lepina, o neretai ir šaltukas spaudžia, ar net sniegas padengia žemę. Nuo lauko temperatūros priklausys, kokius darbus darže galėsite atlikti.

Pagrindiniai darbai, kuriuos reikėtų atlikti kovo mėnesį

Kad ir koks vyrautų klimatas, dalis kasmetinių pirmo pavasario mėnesio darbų nekinta. Tad juos pirmiausia ir aptarkime.

 

Šiltnamio tvarkymas

Jeigu rudenį kruopščiai nesurinkote augalų liekanų, dabar pats laikas tai...

Ką reikia žinoti apie karotiną esantį morkose?

Tikriausiai net ir maži vaikai pasakytų, kad morkas valgyti sveika. Pagal naudingų sveikatai medžiagų kiekį morkos yra vienas vertingiausių šakniavaisių. Morkose gausu vitaminų C, B1, B2, C, PP, K, B9, gana daug cukrų, mineralinių medžiagų - magnio, cinko, fluoro, jodo, vario, sieros, fosforo, mangano, kobalto, geležies, pektinų. Tačiau pats brangiausias morkų turtas – karotinas, kuris patekęs į žmogaus organizmą virsta vitaminu A.

Tad kas tas karotinas?

Beta karotinas yra provitaminas...

Cukinijų sodinimas šiltnamyje

 

Cukinijos yra šilumamėgės daržovės, todėl gerai auga derlingoje, organinėmis trąšomis patręštoje, neužmirkusioje dirvoje, saulėtoje ir nuo vėjų apsaugotoje vietoje.

Norint gauti ankstyvą derlių, cukinijų daigus geriausia auginti šiltnamyje. Tinkamiausia daigams augti dienos temperatūra – 15-20 °C, o dirva 10 cm gylyje įšilusi iki +10-12 ºC temperatūros. Esant aukštesnei temperatūrai, daigai ištįsta ir blogiau vystosi. Šiltnamyje cukinijas sėti galima jau kovo mėnesį.

Agurkų nauda žmogaus organizmui

 

Daugelis vis dar mano, jog agurkai sudaryti beveik tik iš vandens, o maistinių ir mineralinių medžiagų juose praktiškai nėra. Tačiau tiesa yra ta, kad vos 20 kalorijų savyje talpinantys agurkai, žmogaus organizmui net labai naudingi.

Agurkuose gausu vitaminų (C, E, B1, B2, PP, provitaminas A), mikroelementų ir mineralų. Šitokiu lobynų reta daržovė galėtų pasigirti. Taip pat agurko sudėtyje yra gliukozės, fruktozės, krakmolo, askorbo rūgšties, kavos ir folio rūgšties, florofilo, kalio...