Salierų sodinimas šiltnamyje

 

Salierai yra nekaloringa ir žmogaus organizmui naudingomis medžiagomis praturtinta daržovė. Salierai skirstomi į lapinius, lapkotinius ir šakniavaisinius. Šį rūšiavimą nulemia maistui naudojamos augalo dalys. Lietuvoje labiau paplitę šakniavaisiniai salierai.

Salierų vegetacinis laikotarpis gana ilgas - ankstyvųjų veislių trunka 120-150, o vėlyvųjų -170-180 dienų. Todėl dėl ilgos vegetacijos, šakniavaisinių salierų sėja reikia pradėti rūpintis jau kovo mėnesį.

Paprikų sėklų daiginimas namuose

 

Ryškiaspalvės, aromatingosios paprikos abejingų nepalieka. Jeigu dievinate paprikų skonį ir aromatą, tuomet tikrai verta jas auginti tiek balkone, tiek šiltnamyje. Dauguma paprikų mėgsta šilumą, todėl atvirame lauke auginti galima vos keletą rūšių.

Paprikų yra įvairių veislių ir spalvų, vienos iš jų labai ankstyvos, kitos ne tokios ankstyvos, trečios vidutinio ankstyvumo bei vėlyvumo. Jei norėsite konservuoti, geriau rinkitės vėlyvesnes veisles, o kasdieniniam vartojimui tiks visos...

Patarimai, kaip užsiauginti gražią veją

 

Graži veja – kiekvieno, turinčio nuosavą sklypą - svajonė. Ką daryti, kad ji virstų realybe? Ne tiek ir daug: prireiks žinių ir darbo. Tad pakalbėkime apie svarbius vejos auginimo aspektus.

Jei norite suformuoti lygią, vešlią veją, teks pradėti nuo dirvos parengimo:

  1. seną velėną reikėtų užarti arba sufrezuoti. Jeigu kokybiškos žolės nedaug, o karaliauja įvairios piktžolės ir kitai vejai nederantys augalai, vertėtų visą šį sluoksnį pašalinti. Jei piktžolių nedaug, galima jas tiesiog...

Salotų sėklų daiginimas

 

Salotose daug vitaminų, mineralinių ir kitų aktyvių bei vertingų medžiagų, todėl jas rekomenduojama valgyti kuo dažniau. Žinoma, Lietuvoje salotoms tinkamas sezonas gana trumpas, todėl verta pradėti daiginti šiltnamyje jau nuo kovo mėnesio, kuomet ilgesnė diena ir temperatūra nebenukrenta žemiau minus penkių laipsnių.

  • • salotų sėja ir daiginimas tikrai paprastas procesas, svarbu tinkamai paruošti dirvą:
  • • rudenį, nuėmę derlių, pašalinkite visas augalų liekanas ir...

Kuo naudingos petražolės?

 

Petražolės – vienas iš populiariausių prieskoninių žalumynų. Jomis gardiname įvairius patiekalus, o kartais net vartojame sveikatos puoselėjimui. Tad kodėl petražoles verta auginti ir naudoti?

Vitaminų šaltinis

Petražolėse gausu vitamino C, taip A, B1, B2 ir kitų reikalingų medžiagų, tokių kaip kalis, magnis, geležis, folio rūgštis, inulinas ir kt. Šių žalumynų arbata padeda virškinimo ir šalinimo sistemai, skatina organizmo detoksikaciją. Gali padėti esant dantenų uždegimui, be to...

Svogūnų sėklų daiginimas namuose

Tikriausiai retam kuriam patiekalui paruošti nenaudojami svogūnai. Ši aitriu skoniu bei kvapu pasižyminti daržovė vartojama tiek šviežia, tiek kepta, tiek virta, tiek marinuota ar net džiovinta.

Svogūnų galima užsiauginti keliais būdais: sėjant, daigais, iš sėjinukų ir vegetatyviniu būdu iš ropelių.

Pati svogūno sėkla yra netaisyklingos formos, apvilkta juodu, vandenį sunkiai praleidžiančiu apvalkalu. Svogūnų sėklos brinksta lėtai, o dygti pradeda tik praėjus 10-14 dienų po sėjos. Esant...