Agurkų erkutės - kaip jas atpažinti?

 

Agurkus mėgstame ne vien tik mes. Jais noriai mėgaujasi įvairūs ligas sukeliantys organizmai, vabzdžiai bei kiti kenkėjai. Vienas jų - voratinklinė erkutė. Šis mažytis, plika akimi sunkiai įžiūrimas, apie 0,5 mm dydžio voragyvis, mėgstantis įsikurti apatinėje agurko lapo pusėje, Jūsų būsimam agurkų derliui gali atnešti didžiulius nuostolius. Juk agurkų erkutės bei jų lervos maitinasi augalų sultimis.

Šių kenkėjų plitimui labai palankus sausas oras bei didelis piktžolių kiekis. Taigi...

Krokų auginimas

 

Pavasaris, be pirmųjų žiedų dar nesuvešėjusios žalumos fone - ne pavasaris. Net, jei gyvenate bute ir nieko nesuprantate apie gėles bei jų auginimą, orams šylant Jūsų akys nevalingai lauke ima ieškoti ko nors žydinčio. Vieni tų drąsiausių, pirmųjų pavasarį pražystančių augalų yra krokai. Tai vieni iš seniausių kultūrinių prieskoninių bei dekoratyvinių augalų. Jų ryškių baltų, geltonų ir violetinių žiedelių tiesiog neįmanoma nepamatyti, o pamačius - jais nesigrožėti.

Kada sodinti daržoves lauke?

 

Daržovių sodinimas ir sėja lauke įprastai prasideda maždaug nuo balandžio mėnesio, žinoma, jei oras jau pakankamai šiltas, o žiemos nebelikę nė pėdsako. Svarbu, kad būtų jau išėjęs pašalas ir naktimis neužklystų šaltukas. Jis gali būti negailestingas ne tik gležniems daigeliams, bet ir bręstančioms sėkloms.

Ant pakuočių visuomet rasite nurodytus daiginimo, sėjos ir persodinimo lauke laikotarpius. Žinoma, jei įvardintas laikas balandis, o dar tik prieš savaitę snigo bei šalo naktimis...

Daržovių sėklos dideliais kiekiais

 

Jei esate ūkininkas ar turite sodą ir nemažus lysvių plotus, po Naujų metų jau pradedate dairytis kur pigiau ir dideliais kiekiais įsigyti kokybiškų sėklų. Kai kurie, ilgametę patirtį turintys sodininkai, ruošia sėklas iš praėjusio derliaus, tačiau nėra garantijos, kad daržovės išlaikys tas pačias savybes bei subrandins gausų derlių.

Tad bijantiems rizikuoti, labiau apsimoka ieškoti profesionalių sėklų, kurių kokybė garantuoja beveik šimtaprocentinį sudygimą. Jos būna atrinktos ir...

Agurkai augantys šiltnamyje

 

Neretai tenka išgirsti prieštaringų nuomonių dėl agurkų auginimo šiltnamyje, o ypač, kartu su pomidorais. Šios lietuvių pamėgtos daržovės, turi specifinių poreikių apie kuriuos reikėtų žinoti, norint sulaukti gausaus derliaus.

Pirmiausia, reikia atkreipti dėmesį ar Jūsų pasirinkta agurkų veislė tinkama auginti šiltnamyje. Prieš įsigydami sėklas – skaitykite aprašymą arba klauskite pardavėjo.

Savidulkes agurkų veisles galima sodinti tiek šiltnamyje, tiek lauke. Joms nėra būtinos bitės...

Agurkų sėja pagal mėnulį

 

Dažnas lietuvis turbūt neįsivaizduoja savo mitybos raciono be agurkų. Maždaug nuo gegužės mėnesio turgavietėse ir prekyvietėse vilioja šių žalių daržovių aromatas, nes ūkininkai jau nuo kovo mėnesio triūsia šildomuose šiltnamiuose. Žinoma, agurkų parduotuvėse galima įsigyti visus metus, tačiau jie nėra tokie skanūs, kaip užauginti šiltuoju metų sezonu Lietuvos ūkiuose.

Vis tik patys skaniausi agurkai yra išauginami savame ar artimųjų darže. Tuomet esame tikri dėl jų ekologiškumo ir...