BALANDIS – SĖJOS LAUKE PRADŽIA. YRA BŪDAS JĄ PALENGVINTI

 Vis sparčiau šylantis oras signalizuoja apie sėjos lauke pradžią. Balandžio mėnuo, kai jau išeina įšalas – puikus laikas sėti lauke. Tiek patyrusiems sodininkams, norintiems, kad sėja būtų lengvesnė, tiek pradedantiems – puiki pagalba yra sėklos juostoje su trąšomis. Jos ne tik palengvina sėją, bet užtikrina kokybiškesnį ir gausesnį derlių, taip pat leidžia sutaupyti laiko, sėklų ir pinigų.

Kuo šis sėjos būdas pranašesnis už įprastą?

Iš sėklų juostoje sudygusių augalų nereikia retinti, nes jie užauga vienodais atstumais lygiose eilutėse. Taip sutaupoma sėklų, nes sėjant įprastu būdu dažnai smulkių sėklų pribyra daugiau, o vėliau augalus reikia retinti. Lygiose eilutėse sudygę daigai padeda pažymėti eilutę, todėl yra lengviau atskirti, kur galima purenti dirvą – dėl to yra galimybė rinktis mišrias sėklas juostoje, kur yra suderintos lėčiau ir greičiau dygstančių augalų sėklos, pavyzdžiui, morkų ir ridikėlių. Taip nesumaišysite morkų daigų su piktžolėmis, kurios auga žymiai sparčiau. Tolygiai sudygusius augalus lengviau ravėti ir apdengti plėvele, o esant pakankamai drėgmės, sėklos juostoje sudygsta greičiau ir tolygiau. Tačiau didžiausias privalumas – sėklos juostoje yra padengtos trąšomis, mikroelementais ir augalų apsaugos mišiniu, todėl yra užtikrinamas didesnis atsparumas ligoms.

Kaip sėti sėklas juostoje?

Juostą su sėklomis reikia kloti į 1,5–2 cm gylio palaistytą dirvą sėklomis žemyn, o tada užberti dirvožemiu ir vėl gausiai palaistyti. Norint išsaugoti šilumą ir drėgmę lysvę iki sudygimo galima uždengti plėvelė. Juosta dažniausiai yra 3–4 m ilgio, tačiau ją galima karpyti ir dalinti norimo ilgio dalimis. Sėklos juostoje yra išdėliotos tam tikrais atstumais, kurie reikalingi konkrečiam augalui, kad sudygę turėtų pakankamai erdvės ir jų nereikėtų retinti, pavyzdžiui, morkų – kas 3–4 cm, svogūnų – kas 5–8 cm. Iš vienos juostos galima išauginti net iki 200 kokybiškų augalų.

Juosta yra pagaminta iš vandenyje tirpios 100 % celiuliozės, sudėtyje nėra klijų, todėl ji lengvai suyra drėgnoje dirvoje, yra netoksiška, ekologiška ir nekenksminga. Būtent dėl gebėjimo iš žemės sutraukti ir išlaikyti drėgmę sudygusius augalus galima rečiau laistyti, tačiau iš karto pasėjus yra labai svarbu dirvą gausiai palieti, nes tai užtikrins sėklų sudygimą ir juostos suirimą.

Taigi norintiems lengvesnės sėjos ir kokybiškesnio derliaus padeda sėklos juostoje su trąšomis.