TULPIŲ SODINIMAS VAZONE - vėlyvą rudenį
Sezono pabaigoje įsigijus gėlių svogūnėlių už puikią kainą ir pasodinus juos vazone – kitąmet džiaugsitės spalvingais žiedais! Tulpes į vazonus galima sodinti spalio – lapkričio mėnesiais. Jei praleisite šį laikotarpį, net ir gruodį puikiausiai spėsite.
Sodinimui reikės:
• Molinio vazono
Drenažo (perlito ar akmenukų)
• Substrato
• Tulpių svogūnėlių. Sodinti galite ir kitus svogūninius augalus, pavyzdžiui, narcizus.
Kaip sodinti:
Vazono dugną padenkite drenažo priemone.
Pripildykite vazoną substratu, palikdami 3 svogūnėlių dydžio gylį. Nesvarbu, ar sodinate mažuosius scylių, vidutinius tulpių ar gigantiškus dekoratyvinių česnakų svogūnėlius — duobės gylį matuokite pagal sodinamo svogūno dydį ir padauginkite iš trijų.
Susmaigstykite svogūnėlius ir palaistykite. Kadangi tulpės vazone augs tik vienerius metus, nebūtina palikti didelių tarpų.
Užpilkite svogūnėlius substratu ir dar kartą itin gausiai palaistykite — kitą kartą laistysite tik pavasarį.
Žiemą vazoną laikykite viduje - sausoje, vėsioje vietoje. Puikiai tiks rūsys, malkinė, nešildomas garažas, terasa su stogu. Ant vazonų neturėtų lyti ar snigti. Jei neturite vėsių patalpų ar pastogės lauke — apriškite vazonų viršų plastiku ar užvožkite plačia lėkšte.
Vazonus galima sukrauti eilėmis: sustačius didžiausius vazonus, ant jų uždedama lenta, o ant jos sudedami mažesni vazonai. Aukštais sukrauti vazonai užima mažai vietos, o uždengtos lentos apsaugo svogūnėlius nuo graužikų.
Pavasarį į lauką vazonus galima išnešti kovo antroje pusėje ir po truputį pradėti laistyti, tik svarbu nepersistengti — geriau po mažiau, bet dažniau.
Kai svogūnėliai paaugs, tada ir vandens reikės daugiau.
Įsigykite tulpių svogūnėlių nuorodoje: https://www.nojus.lt/15-tulpes