Surfinijos ir petunijos — tai vienmečiai, dekoratyviniai augalai. Abi gėlių rūšys pasižymi įstabaus grožio žiedais, kurie būna įvairiausių spalvų: nuo akinamai baltų iki ryškiai rožinių ir raudonų. Dėl savo grožio ir puošnumo surfinijos ir petunijos puošia daugelio namų kiemus, balkonus ir terasas. Surfinijos ir petunijos gausiausiai žydi nuo gegužės mėnesio iki spalio vidurio.

Trumpa gėlių charakteristika

Petunija nuo surfinijos skiriasi gana nežymiai. Surfinija yra svyrantis augalas. Tuo tarpu, petunijos pasižymi dideliais žiedais, sukrautais ant kero arba išsišakojusių stiebų. Lietuvoje labai mėgstamos smulkiažiedės, stambiažiedės, miniatiūrinės, svyrančios ir garbanotosios petunijos. Petunijų žiedai minkšti, jautrūs stipriam lietui ar vėjui. Surfinijos, priešingai savo kompanionėms, yra atsparesnės oro sąlygoms. Tai yra dėl jų ilgų, tvirtų stiebų, kurie gali išaugti net iki 2 metrų ilgio. Tiek petunijos, tiek surfinijos mėgsta saulėtą, šviesią vietą. Augdamos pavėsyje yra ne tokios dekoratyvios, mažiau žydi.

Kur sodinti ir kaip prižiūrėti

Dėl galingos šaknų sistemos surfinijos sodinamos į gilius vazonus arba medinius lovelius. Tiek surfinijos, tiek petunijos sėjamos iš sėklų, sausio-vasario mėnesiais. Balandžio mėnesį, jau paūgėjusius daigus galima pradėti pratinti ir prie lauko sąlygų. Abi gėlių rūšys mėgsta derlingą dirvą. Šios gėlės geriausiai auga velėnos, lapų ir žemės mišinio, durpių bei stambaus upės smėlio mišinyje santykiu — 2:2:1:1. Gėles būtina tręšti! Dėl gausaus ir intensyvaus žydėjimo surfinijos ir petunijos mėgsta trąšas, todėl bent kartą per savaitę reikėtų patręšti augalus specialiomis trąšomis žydintiems augalams.

Gėlėms reikalingas gausus laistymas. Petunijos bei surfinijos turi galingą šaknų sistemą, todėl būtina tinkamai aprūpinti jas vandeniu. Šioms gėlėms labiausiai tinka minkštas ir drungnas vanduo. Surfinijas ir petunijas reikia laistyti gausiai, geriausia laistyti rytais ir vakarais, kai saulė dar nepakilusi arba jau nusileidusi.